Dynastia Tudorów 2 (3)

Dynastia Tudorów

sezon 2 odc. 3

(The Tudors 2: Checkmate)

serial historyczny Kanada/Irlandia/USA 2008   od 16 lat
Występują:Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavill, Natalie Dormer, Maria Doyle Kennedy
Reżyseria:Colm McCarthy
W skrócie:Anna naciska na ślub z Henrykiem. Król mianuje ks. Cranmera arcybiskupem Canterbury. Cranmer unieważnia małżeństwo Henryka z Katarzyną.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Drugi sezon i dziesięć nowych odcinków "Dynastii Tudorów". Obejmuje on siedem lat, od śmierci kardynała Wolseya w 1530 roku do egzekucji Anny Boleyn w 1536 roku. Henryk VIII bezskutecznie stara się unieważnić swoje małżeństwo z Katarzyną i poślubić Annę. Chce spłodzić też syna. Produkcja otrzymała dwie nominacje do nagród Emmy. Serial nominowano także do Złotych Globów.

W tym odcinku

Anna jest w ciąży, więc naciska na ślub z Henrykiem. Okazuje się, że Franciszek I nie nakłonił papieża do unieważnienia małżeństwa z Katarzyną. Król mianuje ks. Cranmera arcybiskupem Canterbury. Martwi to More'a i Fishera. Cranmer unieważnia małżeństwo Henryka. Elizabeth Darrell prosi Wyatta o interwencję na dworze. William Brereton po raz kolejny przygotowuje się do zamachu na życie Anny, który i tym razem znowu się nie udaje. W kierunku opactwa westminsterskiego zdąża procesja. Anna zostaje koronowana tam przez Cranmera na nową królową Anglii. Henryk zastanawia się, czy ślub z Anną był dobrą decyzją. Katarzyna nie chce się zrzec tytułu królewskiej małżonki. Papież nie uznaje nowego małżeństwa króla. Ku niezadowoleniu Henryka, rodzi mu się kolejna córka.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także