Duma i uprzedzenie (6)

Duma i uprzedzenie (6)

(Pride and Prejudice)

serial kostiumowy Wielka Brytania 1995   od 12 lat
Występują:Colin Firth, Jennifer Ehle, David Bamber, Crispin Bonham-Carter
Reżyseria:Simon Langton
W skrócie:Elizabeth dowiaduje się, że Darcy uratował honor jej rodziny, nakłaniając Wickhama do poślubienia Lydii. Mężczyzna ponawia oświadczyny, a Elizabeth je przyjmuje.Charles wyznaje miłość Jane.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Do malowniczego Netherfield przybywa przystojny i bogaty Charles Bingley (Crispin Bonham-Carter). Wzbudza on w okolicznych mieszkańcach zainteresowanie i poruszenie, gdyż stanowi doskonałą "partię" dla panien na wydaniu. Na zawarciu bliższej znajomości zależy szczególnie pani Bennet, która wkrótce może stracić cały majątek. Dla matki pięciu dorosłych córek, jest to jedyna szansa na życie w dostatku. Z powodu braku męskiego dziedzica posiadłość w Netherfield ma przejść w ręce antypatycznego kuzyna, pana Collinsa. Szczęśliwym trafem Bingley zakochuje się w najstarszej zarazem najładniejszej córce Bennetów - Jane (Susannah Harker). Jednocześnie jej młodszą siostrą Elizabeth (Jennifer Ehle) zaczyna interesować się ponury przyjaciel Bingleya, Darcy (Colin Firth). Początkowo nie wzbudza on entuzjazmu dziewczyny. Nawiązanie relacji pomiędzy nim, a niezależną, pogodną i pewną siebie dziewczyną wydaje się bez szans.

W tym odcinku

Elizabeth dowiaduje się, że to Darcy uratował honor jej rodziny nakłaniając Wickhama do poślubienia Lydii. Szczerze dziękuje mężczyźnie za ten gest wybaczając mu jego wcześniejsze, wyniosłe zachowanie. Darcy raz jeszcze zapewnia dziewczynę o swoich uczuciach względem niej, a i ona przyznaje, że przystojny szlachcic nie jest jej obojętny. Gdy Darcy ponawia oświadczyny, Elizabeth przyjmuje je z radością. Tymczasem Charles Bingley wyznaje wreszcie miłość Jane. Rodzina Bennetów przygotowuje się do podwójnego wesela.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)