Duma i uprzedzenie (5)

Duma i uprzedzenie (5)

(Pride and Prejudice)

serial kostiumowy Wielka Brytania 1995   od 12 lat
Występują:Colin Firth, Jennifer Ehle, David Bamber, Crispin Bonham-Carter
Reżyseria:Simon Langton
W skrócie:Darcy przebywa w Londynie. Elizabeth w towarzystwie wuja i ciotki zwiedza należącą do jego rodziny posiadłość. Tymczasem Jane powiadamia siostrę, że Lydia uciekła z uwodzicielem, Wickhamem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Do malowniczego Netherfield przybywa przystojny i bogaty Charles Bingley (Crispin Bonham-Carter). Wzbudza on w okolicznych mieszkańcach zainteresowanie i poruszenie, gdyż stanowi doskonałą "partię" dla panien na wydaniu. Na zawarciu bliższej znajomości zależy szczególnie pani Bennet, która wkrótce może stracić cały majątek. Dla matki pięciu dorosłych córek, jest to jedyna szansa na życie w dostatku. Z powodu braku męskiego dziedzica posiadłość w Netherfield ma przejść w ręce antypatycznego kuzyna, pana Collinsa. Szczęśliwym trafem Bingley zakochuje się w najstarszej zarazem najładniejszej córce Bennetów - Jane (Susannah Harker). Jednocześnie jej młodszą siostrą Elizabeth (Jennifer Ehle) zaczyna interesować się ponury przyjaciel Bingleya, Darcy (Colin Firth). Początkowo nie wzbudza on entuzjazmu dziewczyny. Nawiązanie relacji pomiędzy nim, a niezależną, pogodną i pewną siebie dziewczyną wydaje się bez szans.

W tym odcinku

Darcy przebywa w Londynie. Elizabeth w towarzystwie wuja i ciotki zwiedza należącą do jego rodziny posiadłość w Pemberley. Gdy mężczyzna niespodziewanie pojawia się w domu, Elizabeth jest bardzo zakłopotana. Ku jej zaskoczeniu, gospodarz zachowuje się nadzwyczaj uprzejmie. Tymczasem Jane powiadamia Elizabeth, że ich najmłodsza siostra Lydia uciekła z uwodzicielem i łowcą posagów, Wickhamem. Panny Bennet są przekonane, że dziewczyna zniszczyła w ten sposób swoją reputację, gdyż George nigdy się z nią nie ożeni. Jednak Darcy zmusza Wickhama do poślubienia Lydii. Mimo obaw rodziny Bennetów, dziewczyna zostaje panią Wickham.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także