Drogi wolności: Kobieta idealna (6)

Drogi wolności: Kobieta idealna (6)

6.8/10
serial historyczny Polska 2018   od 12 lat
Występują:Paulina Gałązka, Katarzyna Zawadzka, Julia Rosnowska, Anna Polony
Reżyseria:Maciej Migas
W skrócie:Sierpień 1920. Szymon uczestniczy w bitwie warszawskiej. Pracownicy 'Iskry' organizują zbiórkę broni dla żołnierzy ochotników. W przedsięwzięcie angażuje się nawet Emilia Biernacka.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Burzliwe losy rodziny Biernackich ukazane na tle przełomowych wydarzeń historycznych. W Krakowie wraz z bliskimi mieszkają trzy siostry, Marynia (Paulina Gałązka), Alina (Katarzyna Zawadzka) i Lala (Julia Rosnowska) Biernackie. Po długich i trudnych miesiącach wojny, która przetoczyła się przez Europę, w mieście czuć zapowiedź nadchodzących zmian. Pewnego dnia młode kobiety postanawiają założyć czasopismo, któremu nadają tytuł "Iskra". Decydują, że będzie to tygodnik. By zaczął się ukazywać, muszą pokonać wiele przeszkód. W końcu udaje im się przygotować pierwszy numer. Ukazuje się on 11 listopada 1918 roku.

W tym odcinku

Sierpień 1920. Szymon uczestniczy w bitwie warszawskiej. Pracownicy "Iskry" organizują zbiórkę broni dla żołnierzy ochotników. W przedsięwzięcie angażuje się nawet Emilia Biernacka. Henryk Dembiński przesyła Dosterowi szczotkę pierwszego numeru "Kobiety Idealnej". Usypia tym czujność redakcji. Wkrótce w dodatku do "Ilustrowanego Kuriera Codziennego" ukazuje się artykuł oczerniający przeszłość Biernackich. Michał Górski ma pomysł, jak załatwić jego autora. Alina jednak nie pozwala mu stosować takich metod. Marynia, nie zważając na protesty siostry, informuje o wszystkim babkę. Anna i Ignacy przebywają razem w Lanckoronie. Oboje wiedzą, że nic ich już nie łączy. Kobieta decyduje się, ujawnić mu prawdę o ojcu Józefki.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także