Doktor Martin (2)

Doktor Martin

sezon 1 odc. 2

(Doc Martin: Gentlemen Prefer)

serial obyczajowy Wielka Brytania 2003   od 12 lat
Występują:Martin Clunes, Caroline Catz, Stephanie Cole, Ian McNeice
Reżyseria:Ben Bolt
W skrócie:Doktor Martin jest zaskoczony stylem pracy Elaine i tym jak pacjenci traktują lekarski gabinet. By przywrócić porządek zwalnia swoją asystentkę. Jeden z pacjentów, Fenn, wpada w gniew...

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Doktor Martin Ellingham (Martin Clunes) porzuca dobrze zapowiadającą się karierę chirurga. Po tym, jak jego lęk przed krwią zmienił się w obsesję, postanawia zostać lekarzem rodzinnym. Przeprowadza się z tętniącego życiem Londynu do spokojnego miasteczka Portwenn w Kornwalii, gdzie rozpoczyna praktykę.

W tym odcinku

Doktor Martin oficjalnie rozpoczyna praktykę w Portwenn. Pomimo fatalnego pierwszego wrażenia, jakie wywarł na mieszkańcach, decyduje się przyjąć posadę lekarza rodzinnego. Wciąż jednak ma problemy z przystosowaniem się do nowego środowiska. Mieszkańcy miasteczka nie rozumieją jego poczucia humoru - doktor niechcący obraża swoją pierwszą pacjentkę. Martin orientuje się, że w przychodni toczy się intensywne życie towarzyskie. W jego poczekalni tłum ludzi doskonale bawi się przy herbacie i ciasteczkach, serwowanych przez żywiołową recepcjonistkę - Elaine, która znaczną część czasu pracy poświęca prywatnym rozmowom telefonicznym. Zdenerwowany Martin prosi, by pokój przyjęć opuściły wszystkie zdrowe osoby. Zwalnia również swoją asystentkę. Jego postawa wzbudza gniew pacjenta, Fenna.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)