Detektyw Monk (2/12)

Detektyw Monk

sezon 1 odc. 2/12

(Monk: Mr. Monk Goes to Mexico)

serial kryminalny USA 2002   od 12 lat
Występują:Tony Shalhoub, Bitty Schram, Ted Levine, Jason Gray-Stanford
Reżyseria:Ron Underwood
W skrócie:Sędzia, Catherine Lavinio dzwoni na policję i mówi, że w jej domu jest ktoś, kto chce ją zabić. Kiedy funkcjonariusze przyjeżdżają, sędzia już nie żyje. Policja prosi o pomoc Monka.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Przygody specjalisty od oględzin miejsc zbrodni, Adriana Monka (Tony Shalhoub). Po morderstwie żony mężczyzna nabawił się dziwnych fobii. Cierpi na nerwicę natręctw, która objawia się m.in. wstrętem do kontaktu fizycznego z innymi osobami. Sprawa zabójstwa ukochanej wciąż go prześladuje, ponieważ jest to jedyne nierozwikłane śledztwo w jego karierze. W powrocie do stanu psychicznej równowagi pomaga mu pielęgniarka Sharona Fleming (Bitty Schram), która z czasem staje się jego partnerką w pracy. Z uwagi na problemy zdrowotne Monk zostaje odsunięty od pracy w wydziale zabójstw. Od tej pory rozwiązuje niezwykle skomplikowane zagadki kryminalne jako konsultant departamentu policji. Tym samym staje się niezastąpiony dla byłego szefa, kapitana Lelanda Stottlemeyera (Ted Levine).

W tym odcinku

Sędzia z San Francisco, Catherine Lavinio dzwoni na policję i informuje, że w jej domu jest intruz, który próbuje ją zabić. Twierdzi, że to Dale Biederbeck. Operator alarmowego numeru wysyła radiowóz na miejsce zdarzenia. Połączenie telefoniczne zostaje przerwane. Kiedy funkcjonariusze przyjeżdżają na miejsce, okazuje się, że sędzia Lavinio nie żyje. Policja prosi o pomoc w śledztwie Adriana Monka. Monk i Sharona przybywają na miejsce zbrodni i zastają całkowicie zdemolowany dom. Monk dostaje od policji, że głównym podejrzanym jest potentat przemysłowy Dale J. Biederbeck. Problem w tym, że waży on 400 kilogramów i od 11 lat nie wyszedł ze swojej sypialni.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także