Detektyw Monk (16)

Detektyw Monk

sezon 5 odc. 16

(Monk: Mr. Monk Goes to the Hospital)

serial kryminalny USA 2007   od 12 lat
Występują:Tony Shalhoub, Jason Gray-Stanford, Dan Butler, Ted Levine
Reżyseria:Wendey Stanzler
W skrócie:Monk ma wizytę w szpitalu. Kiedy wchodzi do gabinetu doktora Withcomba, okazuje się, że doktor nie żyje. Prawdopodobnie został zamordowany.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dalsze losy detektywa Adriana Monka. Pracował on w wydziale zabójstw policji w San Francisco. Zrezygnował ze służby w wyniku traumatycznego wydarzenia - brutalnie zamordowano jego żonę. Od tego czasu cierpi na nerwicę natręctw. Chociaż jego powrót do czynnej służby w policji jest niemożliwy, detektyw podejmuje się pracy konsultanta do spraw zabójstw. Posiada doskonałą pamięć wzrokową i potrafi kojarzyć fakty. W rozwiązywaniu zagadek detektywistycznych pomaga mu jego asystentka, Natalie.

W tym odcinku

Powtarzające się krwotoki z nosa zmuszają Monka do wizyty w szpitalu. Kiedy detektyw wchodzi do gabinetu doktora Withcomba, okazuje się, że mężczyzna nie żyje. Do kliniki natychmiast przyjeżdżają Stottlemeyer i Disher. Wszystko wskazuje na to, że doktor Withcomb został zamordowany za pomocą aparatu tlenowego. Sprzęt należy do jednego z pacjentów Hanka Johannesa (Charles Durning), staruszka, który ma kłopoty z poruszaniem się i prawie nie podnosi się z łóżka. Porucznik Disher odkrywa, że Withcomb miał zeznawać w procesie przeciwko swojemu koledze ze szpitala, doktorowi Scottowi (Dan Butler), oskarżonemu o błąd w sztuce lekarskiej. Podejrzany ma jednak alibi - całą noc był podłączony do aparatu badającego serce.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także