Czterej pancerni i pies: Załoga/Radość i gorycz

Czterej pancerni i pies

sezon 1 : Załoga/Radość i gorycz

7.6/10
serial wojenny Polska 1966   od 12 lat
Występują:Janusz Gajos, Franciszek Pieczka, Roman Wilhelmi, Włodzimierz Press
Reżyseria:Konrad Nałęcki
W skrócie:W syberyjskich górach Janek Kos wciąż myśli o ojcu, którego szuka od września 1939 roku. Poznaje Gruzina Grigorija. Chcą razem wstąpić do wojska. Janek z psem Szarikiem wyrusza w podróż.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historia załogi czołgu "Rudy" i psa Szarika. W polskiej dywizji pancernej spotykają się ze sobą: wracający z syberyjskiej tułaczki Janek Kos (Janusz Gajos), zbiegły z Wehrmachtu Ślązak Gustlik Jeleń (Franciszek Pieczka), wychowany w ZSRR syn powstańca styczniowego Olgierd Jarosz (Roman Wilhelmi) oraz Gruzin Grigorij Saakaszwili (Włodzimierz Press). Razem znoszą trudy żołnierskiego życia, przechodzą chrzest bojowy i docierają aż do Berlina. Pomimo zarzutów fałszu historycznego i komunistycznej propagandy, serial jest wciąż oglądany przez coraz młodsze pokolenia widzów.

W tym odcinku

W syberyjskich górach Janek Kos wraz ze starym Jefimem wiodą żywot myśliwych. Młody Polak wciąż myśli o swoim ojcu, którego szuka od września 1939 roku. Poznaje Gruzina Grigorija. Chcą razem wstąpić do wojska. Janek wraz z psem Szarikiem wyrusza w podróż pociągiem. Wkrótce poznaje Lidkę i Gustlika. Wspólnie docierają do formowanej Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte. Gustlik i Janek zostają przyjęci do załogi porucznika Olgierda Jarosza. Okazuje się, że kierowcą czołgu jest Grigorij. Początek żołnierskiej służby to dla Janka i Gustlika praca w kuchni. Wkrótce nadchodzi moment alarmu bojowego. Kolumnę czołgów atakują niemieckie myśliwce. Czołg wpada na minę. Dzięki sile Gustlika, który naprawia zerwaną gąsienicę, załoga rusza w dalszą drogę. Docierają do Lublina. Załoga idzie na cmentarz. Janek sądzi, że wśród mogił może znajdować się grób jego ojca.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także