×
Czterej pancerni i pies: Gdzie my - tam granica (3)

Czterej pancerni i pies

sezon 1 odc. 3: Gdzie my - tam granica

serial wojenny Polska 1966   od 12 lat
Występują:Janusz Gajos, Franciszek Pieczka, Roman Wilhelmi, Włodzimierz Press
Reżyseria:Konrad Nałęcki
W skrócie:Załoga czołgu 102 rusza w drogę. Janek i Gustlik demaskują szpiega. Pod Studzianki żołnierze docierają w samą porę. Janek wraz z Olgierdem niszczą 3 nieprzyjacielskie czołgi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historia załogi czołgu "Rudy" i psa Szarika. W polskiej dywizji pancernej spotykają się ze sobą: wracający z syberyjskiej tułaczki Janek Kos (Janusz Gajos), zbiegły z Wehrmachtu Ślązak Gustlik Jeleń (Franciszek Pieczka), wychowany w ZSRR syn powstańca styczniowego Olgierd Jarosz (Roman Wilhelmi) oraz Gruzin Grigorij Saakaszwili (Włodzimierz Press). Razem znoszą trudy żołnierskiego życia, przechodzą chrzest bojowy i docierają aż do Berlina. Pomimo zarzutów fałszu historycznego i komunistycznej propagandy, serial jest wciąż oglądany przez coraz młodsze pokolenia widzów.

W tym odcinku

Pod Studziankami Niemcy zdołali przebić się przez linię frontu. Brygada Pancerna im. Bohaterów Westerplatte ma przyjść z pomocą walczącym oddziałom polsko-radzieckim. Po przygotowaniach załoga czołgu 102 rusza w drogę. W oczekiwaniu na prom Janek i Gustlik kąpią się w Wiśle, a przy okazji demaskują szpiega naprowadzającego niemieckie działa. Pod Studzianki załoga dociera w samą porę i powstrzymuje atak. Janek spotyka swoich przyjaciół - Fiedię i Czernousowa, a później wraz z Olgierdem idzie do pozostawionego na przedpolu "Tygrysa". Gdy okazuje się, że jego działo jest sprawne, rozpoczynają ostrzał niemieckich pozycji, niszczą 3 nieprzyjacielskie czołgi i powstrzymują natarcie. Fiedia ginie trafiony odłamkiem podczas niemieckiego ataku.

Występują (pokaż wszystkich)