Czterej pancerni i pies: Gdzie my, tam granica/Psi pazur

Czterej pancerni i pies

sezon 1 : Gdzie my, tam granica/Psi pazur

serial wojenny Polska 1966   od 12 lat
Występują:Janusz Gajos, Franciszek Pieczka, Roman Wilhelmi, Włodzimierz Press
Reżyseria:Konrad Nałęcki
W skrócie:Pod Studziankami Niemcy zdołali przebić się przez linię frontu. Czołg 102 powstrzymuje atak. Janek i Olgierd idą do uszkodzonego Tygrysa i rozpoczynają ostrzał z jego działa.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historia załogi czołgu "Rudy" i psa Szarika. W polskiej dywizji pancernej spotykają się ze sobą: wracający z syberyjskiej tułaczki Janek Kos (Janusz Gajos), zbiegły z Wehrmachtu Ślązak Gustlik Jeleń (Franciszek Pieczka), wychowany w ZSRR syn powstańca styczniowego Olgierd Jarosz (Roman Wilhelmi) oraz Gruzin Grigorij Saakaszwili (Włodzimierz Press). Razem znoszą trudy żołnierskiego życia, przechodzą chrzest bojowy i docierają aż do Berlina. Pomimo zarzutów fałszu historycznego i komunistycznej propagandy, serial jest wciąż oglądany przez coraz młodsze pokolenia widzów.

W tym odcinku

Pod Studziankami Niemcy zdołali przebić się przez linię frontu. Brygada Pancerna im. Bohaterów Westerplatte ma przyjść z pomocą oddziałom polsko-radzieckim. Załoga czołgu 102 rusza w drogę. Pod Studzianki dociera w samą porę i powstrzymuje atak. Janek i Olgierd idą do pozostawionego na przedpolu Tygrysa. Gdy okazuje się, że jego działo jest sprawne, rozpoczynają ostrzał niemieckich pozycji. Niemcy zajmują Studzianki. Załoga porucznika Jarosza ma pomóc okrążonemu batalionowi Baranowa. Dołącza do nich stary Czereśniak, który ma pełnić rolę przewodnika. Gdy czołg 102 dociera do okrążonego oddziału, jeden z radzieckich żołnierzy przypadkowo uszkadza gąsienicę. Janek wysyła Szarika z wiadomością do sztabu. Pies dociera do polskiego dowództwa. Pułkownik wysyła oddział z częściami do czołgu i wkrótce załoga powraca do zgrupowania wojsk polsko-radzieckich.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także