×
Czterej pancerni i pies: Rozstajne drogi (7)

Czterej pancerni i pies

sezon 1 odc. 7: Rozstajne drogi

serial wojenny Polska 1966   od 12 lat
Występują:Janusz Gajos, Franciszek Pieczka, Pola Raksa, Włodzimierz Press
Reżyseria:Konrad Nałęcki
W skrócie:Pancerni opuszczają szpital i starają się dotrzeć do Kołobrzegu. Odnajdują swój czołg. Niestety, podczas walki zginął por. Jarosz, a maszyna została uszkodzona. Nowym dowódcą zostaje Janek.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 29 czerwca
za 4 dni
12:55 Stopklatka (z napisami)

Opis

Historia załogi czołgu "Rudy" i psa Szarika. W polskiej dywizji pancernej spotykają się ze sobą: wracający z syberyjskiej tułaczki Janek Kos (Janusz Gajos), zbiegły z Wehrmachtu Ślązak Gustlik Jeleń (Franciszek Pieczka), wychowany w ZSRR syn powstańca styczniowego Olgierd Jarosz (Roman Wilhelmi) oraz Gruzin Grigorij Saakaszwili (Włodzimierz Press). Razem znoszą trudy żołnierskiego życia, przechodzą chrzest bojowy i docierają aż do Berlina. Pomimo zarzutów fałszu historycznego i komunistycznej propagandy, serial jest wciąż oglądany przez coraz młodsze pokolenia widzów.

W tym odcinku

Po długim leczeniu pancerni opuszczają szpital. Za wszelką ceną starają się dotrzeć do Kołobrzegu, by ponownie walczyć pod dowództwem porucznika Jarosza. Wkrótce odnajdują swój czołg. Niestety, podczas walki maszyna została poważnie uszkodzona. Załoga jednak nie chce nowego wozu. Pułkownik zgadza się na prośbę Janka - w czołgu wymienione zostaną tylko zepsute części. Trójka czołgistów jest pogrążona w smutku, ich kompan Olgierd nie żyje. Zginął próbując ugasić palący się pojazd. Nowym dowódcą czołgu zostaje Janek. Do załogi tymczasowo przydzielony jest polski partyzant West.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także