Czterej pancerni i pies (5)

Czterej pancerni i pies

sezon 1 odc. 5

serial wojenny Polska 1966   od 7 lat
Występują:Janusz Gajos, Franciszek Pieczka, Roman Wilhelmi, Włodzimierz Press
Reżyseria:Konrad Nałęcki
W skrócie:Janek i Gustlik, wracając ze sztabu dywizji, spotykają Marusię. Rani ją ukryty na drzewie snajper. Janek go zabija i otrzymuje podziękowania od załogi. Nadaje ona czołgowi nazwę "Rudy".

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 26 listopada
dziś
12:40 Kino TV

Opis

Historia załogi czołgu "Rudy" i psa Szarika. W polskiej dywizji pancernej spotykają się ze sobą: wracający z syberyjskiej tułaczki Janek Kos (Janusz Gajos), zbiegły z Wehrmachtu Ślązak Gustlik Jeleń (Franciszek Pieczka), wychowany w ZSRR syn powstańca styczniowego Olgierd Jarosz (Roman Wilhelmi) oraz Gruzin Grigorij Saakaszwili (Włodzimierz Press). Razem znoszą trudy żołnierskiego życia, przechodzą chrzest bojowy i docierają aż do Berlina. Pomimo zarzutów fałszu historycznego i komunistycznej propagandy, serial jest wciąż oglądany przez coraz młodsze pokolenia widzów.

W tym odcinku

Janek i Gustlik, wracając ze sztabu dywizji, spotykają Marusię, ale ukryty na drzewie snajper rani dziewczynę. Janek zabija go, a Wichura zabiera ranną do szpitala. Młody czołgista za swój bohaterski czyn i celne oko otrzymuje podziękowania od całej załogi, a także wspólnie z kolegami nadaje nazwę ich pojazdowi pancernemu, który od tej chwili nosi imię "Rudy". Przychodzi jednak kolejny rozkaz - atak na folwark zajęty przez Niemców. Załoga Olgierda wraz z oddziałem piechoty wykonuje zadanie. Okazuje się jednak, że podczas szturmu zniszczone zostały stojące w sadzie ule i teraz zdenerwowane pszczoły atakują wszystkich walczących - Polaków, Rosjan i Niemców. Tymczasem niedaleko pola walki pozostał niemiecki transporter. Gdy Janek i Grigorij przeszukują go, niespodziewanie atakują ich Niemcy. Czołgistom udaje się jednak pokonać przeciwnika. Podczas apelu cała załoga zostaje odznaczona Krzyżami Walecznych, a Szarik w nagrodę otrzymuje miskę kiełbasy.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także