Czas honoru: Znak Rosenfarba (46)

Czas honoru

sezon 4 odc. 46: Znak Rosenfarba

serial wojenny Polska 2011   od 12 lat
Występują:Maciej Zakościelny, Jan Wieczorkowski, Jakub Wesołowski, Antoni Pawlicki
Reżyseria:Michał Kwieciński, Michał Rosa, Grzegorz Kuczeriszka
W skrócie:Ak-owcy wchodzą na teren obozu w Pustkowie i włączają alarm przeciwlotniczy. Niemcy ukrywają się w schronach. Karolina zakrada się do biura z dokumentami, a Janek fotografuje wyrzutnie V-2.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dalsze losy kilkorga młodych Polaków, działaczy tajnego ruchu oporu, którzy ryzykują życie w walce z hitlerowskim okupantem. W gronie konspiratorów znajdują się m.in.: Bronek (Maciej Zakościelny), Janek (Antoni Pawlicki) i Ruda (Karolina Gorczyca). Dowódcą tajnej jednostki jest Doktor (Daniel Olbrychski).

W tym odcinku

Przebrani w niemieckie mundury akowcy wchodzą na teren obozu w Pustkowie i włączają alarm przeciwlotniczy. Gdy Niemcy ukrywają się w schronach, Karolina zakrada się do biura z dokumentami, a Janek fotografuje wyrzutnie V-2. Wkrótce esesmani orientują się, że w obozie są intruzi i wywiązuje się strzelanina. W czasie odwrotu Janek zostaje pogryziony przez psa wartowników. Władek zawozi rannego kolegę pod dom, w którym mieszka doktor Bielecki, i idzie do mieszkania lekarza. Pozostawiony na ulicy Janek zostaje aresztowany w łapance. Młody więzień trafia na przesłuchanie do Rainera. Złotnik odkrywa na sztabach znalezionych w magazynie znak Rosenfarba, warszawskiej firmy złotniczej. Właściciel przedsiębiorstwa jest przetrzymywany w obozie pracy. Rainer i Brehm postanawiają odnaleźć mężczyznę. Pogrążona w żałobie po rodzicach Lena wycofuje się z działalności kurierskiej. Helena towarzyszy Heinrichowi w czasie wizyty u Kugla. Udaje się jej porozmawiać z córką. Fischerowa pyta Marię, jak żyją więźniowie w obozach pracy.

Występują (pokaż wszystkich)

x