Czas honoru: Zamach (34)

Czas honoru

sezon 3 odc. 34: Zamach

serial wojenny Polska 2010   od 12 lat
Występują:Maciej Zakościelny, Jan Wieczorkowski, Jakub Wesołowski, Antoni Pawlicki
Reżyseria:Michał Kwieciński, Grzegorz Kuczeriszka, Michał Rosa, Waldemar Krzystek
W skrócie:Radiostacja zostaje ukryta w magazynie. Sorokin proponuje broń w zamian za radiostację. Tadeusz znajduje ukryty w radiostacji mikrofilm z nazwiskami sowieckich agentów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Wojenne losy kilkorga młodych Polaków, działaczy tajnego ruchu oporu, którzy ryzykują życie w walce z hitlerowskim okupantem. W gronie konspiratorów znajdują się m.in.: Bronek (Maciej Zakościelny), Janek (Antoni Pawlicki) i Ruda (Karolina Gorczyca). Dowódcą tajnej jednostki jest Doktor (Daniel Olbrychski).

W tym odcinku

Doktor, Bronek, Janek, Michał, Władek i Tadeusz ukrywają radiostację w magazynie. Staszek kontaktuje się bratem, licząc, że w ten sposób uda mu się odzyskać urządzenie. Na spotkaniu obecny jest Sorokin, który proponuje wymianę broni w zamian za radiostację. Janek, mimo że jest wściekły na brata za to, że współpracuje z Rosjanami, mówi o tym dowództwu. Romek za namową Moryca wstępuje do Żydowskiego Związku Wojskowego. Tadeusz znajduje ukryty w radiostacji mikrofilm z nazwiskami sowieckich agentów i przekazuje go Halbemu. Wanda prosi Bronka, by znalazł dla niej mieszkanie, gdyż chce opuścić klasztor. Maria pracuje jako lekarka na Pawiaku, gdzie opatruje przesłuchiwanych więźniów. Władek przekazuje gryps od matki Michałowi. Inga i Lars przychodzą do restauracji, w której przesiaduje Halbe. Udają przed nim, że się nie znają. Tadeusz organizuje walkę bokserską z Krzysztofem o mistrzostwo Warszawy. Sajkowscy znajdują ukryte w mieszkaniu pieniądze. Janek dowiaduje się, że mieszkanie dla nich przydzielono na podstawie niemieckiego rozkazu. Prosi dowódcę, by sprawdził Tadeusza. Szpieg w ostatniej chwili dołącza do grupy likwidacyjnej. Na rozkaz Doktora Władek i jego koledzy przeprowadzają zamach na szefa Gestapo.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także