Czas honoru: Szanowny pan Gestapo (11)

Czas honoru

sezon 1 odc. 11: Szanowny pan Gestapo

serial wojenny Polska 2008   od 12 lat
Występują:Maciej Zakościelny, Jan Wieczorkowski, Jan Englert, Jakub Wesołowski
Reżyseria:Wojciech Wójcik, Michał Kwieciński, Michał Rosa
W skrócie:Janek spotyka się z Leną. Sajkowski prosi Markiewicza o ukrycie jego córki po aryjskiej stronie. Wanda zostaje aresztowana przez Niemców. Karol wypytuje matkę aktorki o zabójcę Majera.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historia ludzi działających w polskim ruchu oporu podczas II wojny światowej. Rok 1941. Na terenie Anglii kończy się szkolenie pięcioosobowego oddziału Polaków, którzy mają zostać zrzuceni na teren okupowanej ojczyzny, by przeprowadzać akcje dywersyjne. W jego skład wchodzą zawodowy major Wojska Polskiego Czesław Konarski (Jan Englert) i jego dwaj synowie - sportowiec i porucznik WP Władek (Jan Wieczorkowski) i student medycyny Michał (Jakub Wesołowski). Wszyscy trzej po klęsce wrześniowej przedostali się do Anglii. Żona Czesława, lekarka Maria (Katarzyna Gniewkowska), została w Polsce i nie wie, co dzieje się z jej bliskimi. Pozostali członkowie oddziału to absolwent architektury Markiewicz (Antoni Pawlicki), pochodzący z rodziny rzemieślniczej z warszawskiej Pragi, oraz Bronek Woyciechowski (Maciej Zakościelny), przed wojną jedyny dziedzic fortuny warszawskiego fabrykanta. W Warszawie przebywa narzeczona Bronka, aktorka Wanda (Maja Ostaszewska). Sądzi, że ukochany nie żyje i nie widzi sensu życia dla siebie. Zażywa truciznę i trafia do szpitala, gdzie ratuje ją doktor Maria.

W tym odcinku

Janek spotyka się z Leną. Sajkowski prosi Markiewicza, by ukrył jego córkę po aryjskiej stronie. Wanda zostaje aresztowana przez Niemców. Karol wypytuje matkę aktorki o to, kto zabił Majera. W końcu kobieta wyjawia mu, że egzekucją dowodził Bronek. Mosler i jego wspólnik, Gross, podający się za niemieckiego urzędnika, domagają się od Sajkowskich coraz większej sumy. Tymczasem Bronek, Janek i Michał planują na własną rękę odbicie Władka z Pawiaka. Dodatkowo Konarski zajmuje się sprawą anonimowych donosów do gestapo, które dostarczyła mu Hania.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)