Czas honoru: Sąd leśny (73)

Czas honoru

sezon 6 odc. 73: Sąd leśny

8.1/10
serial wojenny Polska 2013   od 12 lat
Występują:Maciej Zakościelny, Jan Wieczorkowski, Jakub Wesołowski, Karolina Gorczyca
Reżyseria:Michał Rosa, Katarzyna Klimkiewicz
W skrócie:Rainer mówi Celinie, jak wyglądała współpraca z Leną w czasie wojny. Michał przeprowadza akcję odbicia Janisza. Prezes zleca mu zorganizowanie spotkania dowódców najważniejszych ugrupowań.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dalsze losy trójki bohaterów Bronka (Maciej Zakościelny), Michała (Jakub Wesołowski), Władka (Jan Wieczorkowski) oraz ich najbliższych - Wandy (Magdalena Różczka), Celiny (Olga Bołądź), Rudej (Karolina Gorczyca) i Leny (Agnieszka Więdłocha). Jest druga połowa 1946 roku. Polskie podziemie antykomunistyczne jest rozbite i podzielone. W miejscu zlikwidowanej Armii Krajowej działa wiele organizacji, które nie mają ze sobą kontaktu. Bronek, Michał i Władek nie godzą się z panującym porządkiem. Wierni swoim przekonaniom i złożonej przysiędze zamierzają walczyć o wolność kraju. Ich decyzje wpłyną na bliskie im osoby.

W tym odcinku

Rainer mówi Celinie, jak wyglądała jego współpraca z Leną w czasie wojny. Michał przeprowadza udaną akcję odbicia Janisza. Prezes zleca mu zorganizowanie spotkania dowódców najważniejszych ugrupowań niepodległościowych. Okazuje się, że jego celem jest utworzenie opozycyjnego sejmu. Michał w spikerce wiadomości radiowych rozpoznaje Wandę. Wkrótce dociera do jej mieszkania w Otwocku. Władek i jego towarzysze z oddziału wysłuchują skarg jednego z gospodarzy na grupę Generała, która plądruje okoliczne wsie. Konarski postanawia ukarać dowódcę i jego ludzi. Michał odwiedza Celinę. Ogląda paszport wystawiony przez Amerykanów. Wie, że ich drogi niebawem się rozejdą. Bronek śledzi Emilię. Liczy, że kobieta doprowadzi go do Karkowskiego.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także