x
Czas honoru. Powstanie: Jeszcze nie dziś (1)

Czas honoru. Powstanie: Jeszcze nie dziś (1)

serial wojenny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Antoni Pawlicki, Jakub Wesołowski, Jan Wieczorkowski, Maciej Zakościelny
Reżyseria:Jan Hryniak
W skrócie:Ostatnie dni lipca 1944 roku. Władek i Bronek mają odebrać kuriera z Londynu z ważnymi informacjami dla polskiego podziemia.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Wojenne losy przyjaciół znanych z serialu "Czas honoru". Akcja tej specjalnej serii toczy się w czasie powstania warszawskiego.

W tym odcinku

Ostatnie dni lipca 1944 roku. Przez stolicę przechodzą kolumny niemieckich żołnierzy wycofujących się z frontu wschodniego. Oficerowie są świadomi nieuchronnej klęski. Rainer kpi ze śmiałych planów, które w obliczu końca wojny snuje sztab III Rzeszy. Władek i Bronek stają na czele plutonów AK. Razem z Michałem i Jankiem mają odebrać kuriera z Londynu z ważnymi informacjami dla dowództwa polskiego podziemia. Lena wydostaje się z Pawiaka. Janek po raz pierwszy widzi swojego syna, Jasia. Prosi Romka, by zabrał siostrę za miasto. W Warszawie panuje atmosfera oczekiwania. Młodzi mieszkańcy czekają na sygnał do rozpoczęcia powstania. Helena nie podziela ich entuzjazmu. Prosi Bronka, by odwiódł Wandę od udziału w walkach. Nie wie, że córka razem z Celiną uczestniczy w szkoleniu dla sanitariuszek. Tymczasem gubernator Warszawy Fischer angażuje Rainera do akcji prewencyjnej, mającej zapobiec wybuchowi powstania.

Nagrody

Orzeł - filmowy serial fabularny

Twórcy (pokaż wszystkich)