Czas honoru: Pocztówka z Hajfy (37)

Czas honoru

sezon 3 odc. 37: Pocztówka z Hajfy

serial wojenny Polska 2010   od 12 lat
Występują:Maciej Zakościelny, Jan Wieczorkowski, Jakub Wesołowski, Antoni Pawlicki
Reżyseria:Michał Kwieciński, Grzegorz Kuczeriszka, Michał Rosa
W skrócie:Karol proponuje Halbemu przekazanie generała Radziszewskiego za uwolnienie sowieckich agentów. Tadeusz rozmawia w celi ze Szpakowatym, którego wskazał Niemcom jako Komendanta Głównego AK.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Wojenne losy kilkorga młodych Polaków, działaczy tajnego ruchu oporu, którzy ryzykują życie w walce z hitlerowskim okupantem. W gronie konspiratorów znajdują się m.in.: Bronek (Maciej Zakościelny), Janek (Antoni Pawlicki) i Ruda (Karolina Gorczyca). Dowódcą tajnej jednostki jest Doktor (Daniel Olbrychski).

W tym odcinku

Karol nie chce zabić generała Radziszewskiego. Proponuje Halbemu, że przekaże mu zakładnika w zamian za uwolnienie sowieckich agentów. Janek obiecuje Lenie, że wydostanie ją z getta. Potrzebuje jednak trochę więcej czasu. Tadeusz rozmawia w celi ze Szpakowatym, mężczyzną, którego wskazał Niemcom jako Komendanta Głównego AK. Jest pewny, że to on dowodzi polskim ruchem oporu. Tannenberg próbuje to sprawdzić. W więzieniu na Pawiaku doktor Konarska opatruje ciężarną Milenę. Gdy dowiaduje się, że kobieta ma trafić do obozu w Auschwitz, postanawia przyśpieszyć poród. Przełożonym Marii zostaje doktor Schröder. Bronek chce udowodnić Jankowi i kolegom z oddziału, że jego ojciec nie jest zdrajcą. Zgadza się wraz z nim stanąć przed sądem wojskowym. Michał przekazuje Celinie informację o aresztowaniu Krzysztofa. Helena zauważa zdjęcie Adama na wystawie zakładu fotograficznego. Wypytuje o niego dozorczynię kamienicy. Dowódca podejrzewa, że w ich szeregach jest szpicel. Przesłuchujący go Tannenberg ma dokładne informacje na temat ostatnich akcji jego oddziału. Nina przekazuje Rainerowi informację o aresztowaniu Tadeusza. Oficer prosi Ingę, by porozmawiała o tym z Halbem. Tadeusz, Dowódca i Krzysztof zostają skazani na śmierć. W ostatniej chwili uciekają z rąk Niemców.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także