Czas honoru: Operacja "Generał" (35)

Czas honoru

sezon 3 odc. 35: Operacja "Generał"

serial wojenny Polska 2010   od 12 lat
Występują:Maciej Zakościelny, Jan Wieczorkowski, Jakub Wesołowski, Antoni Pawlicki
Reżyseria:Michał Kwieciński, Grzegorz Kuczeriszka, Michał Rosa, Michał Rogalski
W skrócie:Halbe odwiedza rannego Rainera w szpitalu. Tannenberg, korzystając z nieobecności oficera, przejmuje obowiązki szefa Gestapo. Helena i Adam zostają rozdzieleni w czasie ulicznej łapanki.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Wojenne losy kilkorga młodych Polaków, działaczy tajnego ruchu oporu, którzy ryzykują życie w walce z hitlerowskim okupantem. W gronie konspiratorów znajdują się m.in.: Bronek (Maciej Zakościelny), Janek (Antoni Pawlicki) i Ruda (Karolina Gorczyca). Dowódcą tajnej jednostki jest Doktor (Daniel Olbrychski).

W tym odcinku

Halbe odwiedza rannego Rainera w szpitalu. Przynosi mu cygara. Tannenberg, korzystając z nieobecności oficera, przejmuje obowiązki szefa gestapo. Helena i Adam zostają rozdzieleni w czasie ulicznej łapanki. Chłopiec nie wraca do mieszkania. Garstecki znajduje mikrofilm w radiostacji. Dowódca zgadza się wymienić urządzenie na więzionego przez NKWD gen. Radziszewskiego. Celina mówi Krzysztofowi, że nie wyjdzie za niego. Załamany jej odmową mężczyzna napada na Michała i próbuje go zabić. Woyciechowski pomaga synowi w znalezieniu mieszkania dla Wandy. Tadeusz dowiaduje się od Krzysztofa, że ich walce będzie się przyglądał Komendant Główny ZWZ. Lena panicznie boi się Mongoła. Na jego widok mdleje na ulicy. Romek, by ratować siostrę, daje jej fiolkę z zakażonymi tyfusem wszami. Dziewczyna wsuwa ją do kieszeni Mongoła. Nina robi zdjęcia Tadeuszowi i Bronkowi, gdy pomagają w przeprowadzce jej i Wandy. Fotografie przekazuje Rainerowi. Tadeusz zgłasza się, że po wymianie zaopiekuje się Radziszewskim. W tym czasie Staszek na rozkaz Sorokina pilnuje obecnego na spotkaniu Janka. Nagle do mieszkania wpadają Niemcy.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także