Czas honoru: Odwet (8)

Czas honoru

sezon 1 odc. 8: Odwet

serial wojenny Polska 2008   od 12 lat
Występują:Maciej Zakościelny, Jan Wieczorkowski, Jan Englert, Jakub Wesołowski
Reżyseria:Wojciech Wójcik, Michał Kwieciński, Michał Rosa
W skrócie:Lena dowiaduje się, że ksiądz Szonert, który przekazywał listy na aryjską stronę, został aresztowany przez gestapo. Bronek z Jankiem jadą na wieś, by wyjaśnić sprawę zaginionego złota.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historia ludzi działających w polskim ruchu oporu podczas II wojny światowej. Rok 1941. Na terenie Anglii kończy się szkolenie pięcioosobowego oddziału Polaków, którzy mają zostać zrzuceni na teren okupowanej ojczyzny, by przeprowadzać akcje dywersyjne. W jego skład wchodzą zawodowy major Wojska Polskiego Czesław Konarski (Jan Englert) i jego dwaj synowie - sportowiec i porucznik WP Władek (Jan Wieczorkowski) i student medycyny Michał (Jakub Wesołowski). Wszyscy trzej po klęsce wrześniowej przedostali się do Anglii. Żona Czesława, lekarka Maria (Katarzyna Gniewkowska), została w Polsce i nie wie, co dzieje się z jej bliskimi. Pozostali członkowie oddziału to absolwent architektury Markiewicz (Antoni Pawlicki), pochodzący z rodziny rzemieślniczej z warszawskiej Pragi, oraz Bronek Woyciechowski (Maciej Zakościelny), przed wojną jedyny dziedzic fortuny warszawskiego fabrykanta. W Warszawie przebywa narzeczona Bronka, aktorka Wanda (Maja Ostaszewska). Sądzi, że ukochany nie żyje i nie widzi sensu życia dla siebie. Zażywa truciznę i trafia do szpitala, gdzie ratuje ją doktor Maria.

W tym odcinku

Lena dowiaduje się, że ksiądz Szonert, który przekazywał listy na aryjską stronę, został aresztowany przez gestapo. Karol dokonuje kolejnej prowokacji. Ostrzega Wandę, że na współpracującą z podziemiem strażniczkę Grażynę z Pawiaka, został wydany wyrok śmierci. Wanda przekazuje ostrzeżenie Grażynie. Odtąd strażniczka ma przekazywać zdobyte informacje Karolowi. Władek trafia na przesłuchanie do oficera Kellera. Bronek z Jankiem jadą na wieś, by wyjaśnić sprawę zaginionego złota. Lena dostaje list od Janka. Podwładni Bronka wbrew rozkazom organizują akcję likwidacyjną.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także