Czas honoru: Dzieci wojny (71)

Czas honoru

sezon 6 odc. 71: Dzieci wojny

8.1/10
serial wojenny Polska 2013   od 12 lat
Występują:Maciej Zakościelny, Jan Wieczorkowski, Jakub Wesołowski, Karolina Gorczyca
Reżyseria:Michał Rosa, Katarzyna Klimkiewicz
W skrócie:Woźniak dowiaduje się o cennej przesyłce, którą przywiózł Michał. To dla niego jedyna szansa, by spłacić Rainera. W Hotelu Royal UB przesłuchuje gości w sprawie strzelaniny.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dalsze losy trójki bohaterów Bronka (Maciej Zakościelny), Michała (Jakub Wesołowski), Władka (Jan Wieczorkowski) oraz ich najbliższych - Wandy (Magdalena Różczka), Celiny (Olga Bołądź), Rudej (Karolina Gorczyca) i Leny (Agnieszka Więdłocha). Jest druga połowa 1946 roku. Polskie podziemie antykomunistyczne jest rozbite i podzielone. W miejscu zlikwidowanej Armii Krajowej działa wiele organizacji, które nie mają ze sobą kontaktu. Bronek, Michał i Władek nie godzą się z panującym porządkiem. Wierni swoim przekonaniom i złożonej przysiędze zamierzają walczyć o wolność kraju. Ich decyzje wpłyną na bliskie im osoby.

W tym odcinku

Woźniak dowiaduje się o cennej przesyłce, którą Michał przywiózł z zagranicy. To dla niego jedyna szansa, by spłacić Rainera. Tymczasem Michał kłóci się z bratem o to, co zrobić z pieniędzmi Janisza. Władek wbrew argumentom brata, że gotówka miała zostać rozdzielona między całe polskie podziemie, chce je przejąć. Konarscy rozstają się w gniewie. Michał jedzie do Warszawy, gdzie spotyka się z Leną. W Hotelu Royal UB przesłuchuje gości w sprawie niedawnej strzelaniny. Zaraz po rozmowie z funkcjonariuszami Rainer umawia się z Woźniakiem i Emilią. Daje im nowe ultimatum. Bronek wypytuje Celinę o Karkowskiego. Przy okazji orientuje się, że kobieta ma w Warszawie tajnego współpracownika. Po niemal roku Wanda spotyka się z Heleną. Ich spotkanie ma bardzo emocjonalny przebieg. Doktor Otto zostaje porwany i trafia do tajnego ośrodka rządowego. Czeka na niego pułkownik Lebiediew. W tym samym budynku przebywa Janisz i Ruda. Dziewczyna wciąż jest przesłuchiwana. Partyzanci napadają na wojskową ciężarówkę. Biorą w niewolę niezwykle cenną zakładniczkę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także