Czas honoru 3: Plan Abwehry (28)

Czas honoru

sezon 3 odc. 28: Plan Abwehry

serial wojenny Polska 2010   od 12 lat
Występują:Maciej Zakościelny, Jan Wieczorkowski, Jakub Wesołowski, Antoni Pawlicki
Reżyseria:Michał Kwieciński, Waldemar Krzystek, Michał Rosa
W skrócie:Rainer świętuje aresztowanie działaczy polskiego podziemia. Odsuwa Halbego i sam prowadzi przesłuchania. Jeśli Bronek nie zacznie mówić, Wanda zginie. Kłamie więc, że Janek wydał kolegów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 7 października
za 11 dni
17:15 TVP Historia

Opis

Wojenne losy kilkorga młodych Polaków, działaczy tajnego ruchu oporu, którzy ryzykują życie w walce z hitlerowskim okupantem. W gronie konspiratorów znajdują się m.in.: Bronek (Maciej Zakościelny), Janek (Antoni Pawlicki) i Ruda (Karolina Gorczyca). Dowódcą tajnej jednostki jest Doktor (Daniel Olbrychski).

W tym odcinku

Rainer świętuje aresztowanie działaczy polskiego podziemia. By zasługi za ujęcie Polaków spadły tylko na niego, odsuwa od sprawy Halbego i sam prowadzi przesłuchania. Bronkowi grozi, że Wanda zginie, jeśli nie zacznie mówić, i kłamie, że to Janek wydał kolegów. By zmusić do współpracy Władka, każe swoim ludziom torturować Rudą. Janek informuje Doktora o wpadce konspiratorów. Spiskowcy przygotowują się do odbicia więzionych przez gestapo kolegów. Nie wiedzą, że w ich grupie jest agent Halbego. Oddział Jastrzębia przejmuje pieniądze wykradzione z Reichsbanku. Lena rozstaje się z Jankiem. Ma do niego żal, że ukrywał przed nią w jak dramatycznym położeniu znajdują się jej bliscy. Za pośrednictwem koleżanki Rutki zatrudnia się w zakładzie futrzarskim Mongoła. Franke zdobywa od Halbego nazwiska więźniów Rainera i uzyskuje od gubernatora zgodę na przewiezienie ich do Berlina. Maria ratuje ciężko rannego syna ordynatora Barańskiego, przetaczając chłopakowi własną krew. Karol zawiera umowę ze Staszkiem. W zamian za ochronę sowieckiego emisariusza, chce, by pomógł mu przedostać się do Lwowa.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także