x
Biała wizytówka (2)

Biała wizytówka

odc. 2

serial obyczajowy Polska 1986   od 12 lat
Występują:Olgierd Łukaszewicz, Jan Nowicki, Alfred Struwe, Maria Gładkowska
Reżyseria:Filip Bajon
W skrócie:Wybucha I wojna. Daisy pracuje jako sanitariuszka w pruskim szpitalu. Cesarz Wilhelm II oznajmia, że postanowił mianować syna von Teussów, Franza Friedricha, polskim królem. Mija osiem lat.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serialowa wersja znanego z kina "Magnata". Poznajemy losy rodziny von Teussów między 1900 a 1935 rokiem. Miejscem akcji jest głównie pałac książąt pszczyńskich, gdzie rezyduje ostatni wielki potomek rodu von Teussów. Książę Hans Friedrich ma trzech synów, z których każdy wybierze zupełnie odmienną drogę życiową. Film ma znakomicie nakreślone tło historyczne - panowanie cesarza Wilhelma II, I wojna światowa, narodziny Niepodległej Polski, powstania śląskie, aż po coraz bardziej burzliwy okres narastania fali faszyzmu.

W tym odcinku

Wybucha I wojna światowa. Daisy von Teuss podejmuje pracę sanitariuszki w pruskim szpitalu. Księżna odwiedza swoje dzieci - spotkanie z Conradem i Bolkiem przerywa brutalnie najstarszy syn Franzel. Cesarz Wilhelm II oznajmia, że postanowił mianować syna von Teussów, Franza Friedricha - królem polskim. Woli monarchy sprzeciwia się Franzel. Von Teuss odkrywa, że żona opiekuje się rannym Anglikiem. Wymusza na Daisy przyznanie się do zdrady małżeńskiej. Książę zarzuca żonie, że jego pierworodny jest synem cesarza. Kłótnię rodziców słyszy Franzel. Mija osiem lat. W efekcie trzeciego powstania część Śląska wraca do Polski. Powstańcy chcą zająć pałac von Teussów, ale Hans Heinrich opowiada się za polskością i zostaje w swej posiadłości. Daisy odchodzi, zostają z nim Conrad i Bolko. Gdy Conrad przechodzi na katolicyzm ojciec odsyła go do matki. Młody mężczyzna zaprzyjaźnia się z Jurkiem Zbierskim, synem inżyniera.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)