Biała królowa (9/10)

Biała królowa (9/10)

(The White Queen: The Princes in the Tower)

serial obyczajowy Francja/Wielka Brytania 2013   od 16 lat
Występują:Aneurin Barnard, Rebecca Ferguson, Amanda Hale, Faye Marsay
Reżyseria:Colin Teague
W skrócie:Małgorzata musi się pozbyć książąt zamkniętych w wieży, jeśli chce spełnić swoje marzenie o obsadzeniu na tronie syna, Henryka Tudora. Elżbieta orientuje się, że weszła w układ z wrogami.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Brytyjski serial oparty na serii powieści historycznych Philippy Gregory "The Cousin's War". W XV-wiecznej Anglii trwają bratobójcze walki. Dwa zwaśnione rody, Yorkowie i Lancasterowie, rywalizują o tron. Dzięki manipulacjom lorda Warwicka (James Frain) królem zostaje Edward IV z Yorków (Max Irons). Młody władca zakochuje się we wdowie Elżbiecie Woodville (Rebecca Ferguson) i bierze z nią sekretny ślub. Tymczasem na arenę walki politycznej wkracza lady Margaret Beaufort (Amanda Hale). Kobieta snuje plany, które w przyszłości mają doprowadzić jej syna Henryka Tudora (Oscar Kennedy) na tron.

W tym odcinku

Małgorzata musi się pozbyć książąt zamkniętych w wieży, jeśli chce spełnić swoje marzenie o obsadzeniu na tronie syna, Henryka Tudora. Elżbieta zbyt późno orientuje się, że weszła w układ ze swoimi wrogami. Próbuje się ich pozbyć za pomocą czarów.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także