Bez skazy (3)

Bez skazy (3)

magazyn poradnikowy Polska 2016   b.o.
W skrócie:Niektórzy nazywają kwas hialuronowy eliksirem młodości. Wraz z upływem lat jego ilość spada, a skóra staje się podatna na powstawanie zmarszczek. Medycyna estetyczna może cofnąć zegar biologiczny.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 11 kwietnia
za 6 dni
10:05 Discovery Life

Opis

W ostatnich latach w Polsce bardzo rozwinęła się gałąź przemysłu, jaką jest medycyna estetyczna. Powstaje coraz więcej salonów oferujących rozmaite zabiegi, na rynek trafia też wiele nowych preparatów, które mają pomóc zadbać o urodę. Niestety, nie wszyscy właściciele gabinetów są uczciwi wobec swoich klientów. Autorzy programu postarają się doradzić, na co zwracać uwagę przy wyborze salonu medycyny estetycznej, czy warto sugerować się ceną i kiedy można bezpiecznie skorzystać z tańszej oferty. Opowiedzą o poszczególnych zabiegach, przyjrzą się też kosmetykom i preparatom dostępnym w sprzedaży. Na ekranie zagości zespół ekspertów złożony m.in. z właścicielki salonu SkinClinic Katarzyny Chwedoruk oraz makijażystki Anny Orłowskiej.

Niektórzy nazywają kwas hialuronowy eliksirem młodości. Wraz z upływem lat jego ilość w organizmie spada, a skóra staje się coraz bardziej wiotka i podatna na powstawanie zmarszczek. W tym odcinku na przykładzie trzech bohaterek twórcy programu udowodnią, że medycyna estetyczna z pomocą kwasu hialuronowego może cofnąć zegar biologiczny: odmłodzić skórę, a nawet wypełnić blizny. Widzowie dowiedzą się, kto powinien korzystać z takich zabiegów, a komu mogą one zaszkodzić. Pod lupę trafią etykiety kosmetyków i suplementów, których - według zapewnień producentów - najważniejszym składnikiem jest właśnie kwas hialuronowy. W części z nich zawartość substancji jest tak niska, że nie ma żadnego wpływu na kondycje skóry. Niestety, istnieją sprzedawcy zajmujący się nielegalną dystrybucją kwasu, który w rękach osoby niekompetentnej może spowodować przykre konsekwencje.

Zobacz także