2XL (12)

2XL (12)

6.2/10
serial obyczajowy Polska 2013   od 12 lat
Występują:Edyta Jungowska, Elżbieta Romanowska, Przemysław Sadowski, Piotr Stramowski
Reżyseria:Bodo Kox
W skrócie:Laura nie może pogodzić się z tym, że Filip pracuje jako facet do wynajęcia. Wszystko wskazuje na to, że na ślub pójdzie bez partnera. Jurek i Bożena radzą, aby nie rezygnowała z poszukiwań.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 28 października
za 5 dni
10:20 Nowa TV (z napisami)

Opis

Biolog Agata Dec (Elżbieta Romanowska) pracuje w laboratorium analiz medycznych "LAM" i publikuje artykuły w czasopismach naukowych. Pozornie pewna siebie kobieta ma wiele kompleksów, z których największym jest otyłość. Uzależniona od czekolady dietetyczka Laura Zabawska także boryka się z nadwagą. Jej małżeństwo przeżywa kryzys, ponieważ mąż nie akceptuje kobiet w rozmiarze XXL. Laurze pomaga siostra, która radzi jej, by zaszła w ciążę. Zabawska stawia mężowi ultimatum: albo dziecko, albo wyprowadzka. Tymczasem Agata dochodzi do wniosku, że jedynym sposobem na otyłość jest dieta składająca się z sałaty i kawy. Żywiąc się w ten sposób, po kolejnym z omdleń trafia do szpitala. Lekarz radzi, aby skontaktowała się z dietetyczką. Dec trafia na konsultacje do Zabawskiej. Początkowo panie nie przypadają sobie do gustu. Jednak walcząc z tym samym problemem, zaprzyjaźniają się.

W tym odcinku

Laura nie może pogodzić się z tym, że Filip pracuje jako facet do wynajęcia. Wszystko wskazuje na to, że na ślub Lilki pójdzie bez partnera. Jurek i Bożena namawiają ją, aby nie rezygnowała z poszukiwań. Umawiają się z nią w klubie. Agata wpada na lepszy pomysł. Radzi przyjaciółce, żeby wynajęła Filipa na wesele kuzynki. Karol tymczasem stara się na nowo wkraść w łaski żony. Gdy Ola mówi mu, że Laura znalazła partnera na zbliżającą się uroczystość, staje się zazdrosny. Zabawska zostaje zmuszona przez siostrę do wzięcia udziału w rodzinnym spotkaniu, na którym ma przedstawić swojego nowego przyjaciela. Jest w pułapce. W tym czasie Agatę odwiedza jej matka. Twierdzi, że odeszła od męża. Gdy po pewnym czasie w drzwiach mieszkania Dec staje jej ojciec, Jarosław, Marię opuszcza odwaga. Zupełnie inaczej wygląda konfrontacja ojca i córki.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także