2XL (11)

2XL (11)

6.2/10
serial obyczajowy Polska 2013   od 12 lat
Występują:Edyta Jungowska, Elżbieta Romanowska, Przemysław Sadowski, Piotr Stramowski
Reżyseria:Bodo Kox
W skrócie:Do Roberta przyjeżdża siostra. Agata wreszcie nie musi zajmować się kolegą. Nowa znajomość Bożeny rozwija się. Okazuje się, że jej gafy zaintrygowały Adama, który prosi ją o numer telefonu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 25 października
za 11 dni
10:25 Nowa TV (z napisami)

Opis

Biolog Agata Dec (Elżbieta Romanowska) pracuje w laboratorium analiz medycznych "LAM" i publikuje artykuły w czasopismach naukowych. Pozornie pewna siebie kobieta ma wiele kompleksów, z których największym jest otyłość. Uzależniona od czekolady dietetyczka Laura Zabawska także boryka się z nadwagą. Jej małżeństwo przeżywa kryzys, ponieważ mąż nie akceptuje kobiet w rozmiarze XXL. Laurze pomaga siostra, która radzi jej, by zaszła w ciążę. Zabawska stawia mężowi ultimatum: albo dziecko, albo wyprowadzka. Tymczasem Agata dochodzi do wniosku, że jedynym sposobem na otyłość jest dieta składająca się z sałaty i kawy. Żywiąc się w ten sposób, po kolejnym z omdleń trafia do szpitala. Lekarz radzi, aby skontaktowała się z dietetyczką. Dec trafia na konsultacje do Zabawskiej. Początkowo panie nie przypadają sobie do gustu. Jednak walcząc z tym samym problemem, zaprzyjaźniają się.

W tym odcinku

Do Roberta przyjeżdża siostra, Zuzanna. Agata czuje się zwolniona z obowiązku zajmowania się kolegą. Nowa znajomość Bożeny nabiera rumieńców. Okazuje się, że popełnianie przez nią gafy zaintrygowały Adama, który prosi ją o numer telefonu. Tymczasem Dec postanawia nie łączyć przyjaźni z pracą. Niestety, Robert bardzo utrudnia jej realizację zamierzenia. Ponadto kobieta rzuca kolejne wyzwanie swojej tuszy. Ma nadzieję, że fitness pozwoli jej pozbyć się zbędnych kilogramów. Laura coraz częściej spiera się z szefem. Oprócz tego nadal szuka partnera na wesele. Dzięki anonsowi internetowemu znajduje kandydata i umawia się z nim na drinka. W oczekiwaniu na przybycie niezwykle przystojnego Filipa (Przemysław Cypryański) wypija jeden kieliszek alkoholu. Jak się później okazuje o jeden za dużo. Na szczęście mężczyzna okazuje się odpowiedzialny, odprowadza do domu pijaną Zabawską, kładzie ją do snu, a sam zasypia na kanapie w salonie. Urok poranka spędzonego w towarzystwie przystojniaka pryska, gdy Laura dowiaduje się, czym na co dzień zajmuje się jej opiekun.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także