- 18:10Niedziela z... Janem Englertem: W małym dworku
sztuka Stanisława Ignacego Witkiewicza
W wiejskim majątku mieszkają owdowiały Diapanazy Nibek z córkami, a także kuzynką. Przebywają tu również oficjalista Kozdroń oraz pracownicy gospodarstwa. Ich spokojne życie zakłóca widmo Anastazji.
- 19:30Świętokrzyskie krajobrazy: W cieniu Sandomierza
cykl reportaży
Filmowa podróż przez pejzaże województwa świętokrzyskiego.
20:00
Za garść dolarówwestern, Włochy/Hiszpania/RFN 1964
Rewolwerowiec doprowadza do wyniszczającej rywalizacji między dwoma gangami.
- 21:50Więcej niż fikcja: Roger Vadim - mister cool
film dokumentalny, Francja 2016
Portret Rogera Vadima. Niegdyś bożyszcze kobiet, błyskotliwy scenarzysta, reżyser, aktor. Mąż Brigitte Bardot, Jane Fondy i partner Catherine Denevue. Jeden z pionierów francuskiej 'nowej fali'.
- 23:00Muzyka w sieci (20)
program muzyczny
Program prezentujący twórców muzycznych oraz ich utwory w internecie.
23:30
Bilet do kina: Blues Brotherskomedia muzyczna, USA 1980
Muzycy próbują uratować zadłużony sierociniec.
- 1:55Młoda kultura: Waglewski/Fisz/Emade - 'Matka, Syn, Bóg'
koncert
Fisz, Emade i Wojciech Waglewski, prezentują materiał ze wspólnej płyty 'Matka, Syn, Bóg'. To ich kolejny projekt po albumie 'Męska muzyka'.
3:15
Kino krótkich filmów: Do rajufilm krótkometrażowy, Polska 2023
Na pograniczu UE 17-letnia Mila jest uwięziona w przemytniczej rzeczywistości swojej rodziny. W końcu postanawia popełnić samobójstwo. Plany krzyżuje uchodźca, który z całych sił walczy o przetrwanie.
- 3:35Kino krótkich filmów: Rozwiązanie
film animowany, Polska 2020
XXI wiek. Główna bohaterka z zaskoczeniem obserwuje, jak w małej społeczności odradza się wiara w czary. Tajemnicza kobieta staje się celem oskarżeń. W konflikt angażują się władze, media i kościół.
4:00
Dokument tygodnia: Rendez-vous z Maurice'em Chevalieremfilm dokumentalny, Francja 2021
Maurice Chevalier był ucieleśnieniem paryskiego uroku. 50 lat po śmierci artysty film ukazuje wyjątkowe koleje losu, które sprawiły, że chłopiec z robotniczej dzielnicy Paryża trafił do Hollywood.
5:25
- LEGENDA:
- FILMY
- SERIALE
- ROZRYWKA
- SPORT
- DOKUMENT
- DLA DZIECI
Telewizja TVP Kultura
TVP Kultura to tematyczny kanał Telewizji Polskiej w całości poświęcony szeroko rozumianej kulturze. Stacja przeznaczona jest dla widzów w każdym wieku. Oferta programowa obejmuje wszystkie jej dziedziny – sztukę, teatr, muzykę, film i literaturę. Ramówka składa się z pozycji klasycznych i dzieł twórców współczesnych. Nie brakuje produkcji własnych stacji. Na antenie telewizji TVP Kultura prezentowane są m.in. felietony i magazyny kulturalne, seriale różnego gatunku, filmy krótko- i długometrażowe, cykle dokumentalne, widowiska Teatru Telewizji czy relacje z koncertów, spektakli i wydarzeń kulturalnych. Programy nadawane są w formacie 16:9 w jakości HD.
Historia telewizji TVP Kultura
Telewizja TVP Kultura to pierwszy tematyczny kanał Telewizji Polskiej. Stacja wystartowała 24 kwietnia 2005 roku o godzinie 17:00. Pieczę nad TVP Kultura jako pierwsi sprawowali Jerzy Kapuściński i Jacek Weksler. Obecnie pełni ją Kalina Cyz. Na przestrzeni lat, telewizja TVP Kultura honorowana była licznymi wyróżnieniami. Stacja sama również przyznaje nagrody. „Gwarancje Kultury” wręczane są co roku wybitnym twórcom kultury polskiej.
W początkowym okresie nadawania stacja odnotowała bardzo niską oglądalność, co było efektem konfliktu TVP z operatorami telewizji kablowej, którzy nie zgodzili się na warunki przez nią proponowane. Spór zażegnano w roku 2005. Zawarcie porozumienia z Polską Izbą Komunikacji Elektronicznej sprawiło, że telewizja TVP Kultura zaczęła docierać do ponad 4 milionów użytkowników. Początkowo stacja dostępna była na MUX-3 w wersji SD. Od 2019 roku można ją oglądać wyłącznie w jakości HD na MUX-8. W 2020 roku rozpoczęto testowe nadawanie TVP Kultura w jakości HD na MUX-5 przy pomocy nadajników DVB-T2.
Telewizja TVP Kultura nadaje od godziny 7:00. Na antenie widzowie mogą oglądać m.in. filmy i seriale różnego gatunku, magazyny kulturalne („Informacje kulturalne”), muzyczne („Teledyski”), o książkach („Chuligan literacki”), programy publicystyczne („ Słowobranie ”), felietony („Mój czas”), cykle dokumentalne („Rok 2020”), reportaże („Szlakiem miejsc niezwykłych”), widowiska, koncerty czy spektakle.
Siedziba telewizji TVP Kultura mieści się przy ul. Woronicza 17 w Warszawie. Od początku nadawania, o identyfikację wizualną stacji dbają uznani artyści. Na przestrzeni lat TVP Kultura tylko raz zmieniła swoje logo. Pierwsze, składające się z logo TVP i napisu „KULTURA” na czarnym tle, zostało zastąpione w kwietniu 2015. Zmiany w logo objęty kolor tła logo TVP (z czarnego na różowe) i font wyrazu „KULTURA”. Przybrał on formę stylizowaną i kolor czarny z różową literą „R”.
Gdzie można oglądać telewizję TVP Kultura?
Telewizja TVP Kultura dostępna jest na platformach satelitarnych, w sieciach kablowych i naziemnej telewizji cyfrowej na MUX-8 i testowo na MUX-5. Kanał można oglądać również na platformie TVP VOD.
Stacje telewizyjne powiązane z TVP Kultura
TVP Kultura wchodzi w skład grupy kanałów Telewizji Polskiej. Niektóre jej programy można zobaczyć również w ofercie innych stacji tego nadawcy - TVP 1, TVP 2 czy TVP Dokument.
Więcej o telewizji TVP Kultura
Aktualności, informacje na temat programów czy zapowiedzi publikowane są na bieżąco na oficjalnej stronie www.tvpkultura.tvp.pl. Newsy związane z telewizją TVP Kultura można śledzić również na jej profilach popularnych serwisach – Facebooku, Twitterze, Instagramie i YouTube.