6:05
Afisz kulturalny ekstramagazyn kulturalny
Program, którego celem jest popularyzacja artystów, trendów we współczesnej kulturze oraz inicjowanie dyskusji wokół aktualnych problemów.
- 6:10Muzyczne poranki: Teledysk
magazyn muzyczny
Twórcy programu prezentują utwory muzyczne w różnych interpretacjach. W repertuarze znajdą się zarówno dzieła klasyczne z minionych wieków, jak i kompozycje współczesne.
7:05
Tamte lata, tamte dni: Marian Opaniamagazyn kulturalny
Marta Perchuć-Burzyńska rozmawia z cenionymi artystami o ich dzieciństwie i wydarzeniach, które wpłynęły na ich życie i twórczość. Spotyka się z nimi w miejscach mających znaczenie sentymentalne.
- 7:45Podróże z historią: Kulisy dawnych podróży (28)
serial dokumentalny
W prostej i przystępnej formie prowadzący Radosław Kotarski opowie o życiu w dawnej Polsce. Widzowie dowiedzą się, jak mieszkali Słowianie, a także poznają budowę średniowiecznej latarni.
8:30
Dobry tytułmagazyn kulturalny
Magazyn poświęcony książkom. Znajdą się w nim segmenty: "Poczytaj mi tato", "Co tydzień jeden wiersz", recenzencki i Bookstagram/BookTok, w którym młodzi czytelnicy opowiedzą o tym, co ich interesuje.
- 9:10Alicja
musical, Wielka Brytania/Polska 1981
Zakochany w Alicji (Sophie Barjac) Biały Królik (Jean-Pierre Cassel) stara się zdobyć jej serce. W końcu mu się udaje, lecz zazdrosna Królowa Kier (Susannah York) postanawia go zgładzić.
- 11:00Ród Gąsieniców: Franek, syn Pawła Gąsienicy (1/6)
serial obyczajowy
Obraz tworzenia się społeczności Zakopanego i Podhala, widziany przez pryzmat przemian historycznych i społecznych w latach 1825- 1918.
- 12:05Reżyserzy: Stanley Kubrick (3/10)
serial dokumentalny
Opowieść o legendarnych twórcach, którzy zmienili oblicze kinematografii. Widzowie poznają fakty z życia takich ikon jak Billy Wilder czy Sam Peckinpah.
13:05
Portrety: Władysław Słowińskiprogram kulturalny
Władysław Słowiński urodził się 14 maja 1930 r. w Sadlnie, zmarł 5 września 2024 roku. Był polskim kompozytorem, dyrygentem i organizatorem życia muzycznego. Studiował kompozycję u Tadeusza Szeligowskiego w latach 1950-1954 oraz dyrygenturę u W. Bierdiajewa i S. Wisłockiego w PWSM w Poznaniu w okresie od 1951 r. do 1955r. Dodatkowo, między 1949 r. i 1951 r. zgłębiał muzykologię pod kierunkiem A. Chybińskiego na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 1954-1964 pracował jako dyrygent Państwowej Opery w Poznaniu, jednocześnie współpracując z orkiestrami symfonicznymi, szczególnie z Filharmonią Poznańską. W późniejszych latach związany był z Teatrem Wielkim w Łodzi oraz Teatrem Muzycznym i Teatrem Wielkim w Warszawie. Pomiędzy 1970 a 1973 pełnił funkcję dyrektora artystycznego Polskich Nagrań. Od 1973 do 1985 roku był sekretarzem generalnym Zarządu Głównego ZKP, a od 1985 do 2001 prezesem oddziału warszawskiego ZKP. W 1986 roku zainicjował festiwal Warszawskie Spotkania Muzyczne, będąc jego dyrektorem artystycznym.
13:25
Tygodnik kulturalnymagazyn kulturalny
Podsumowanie najważniejszych wydarzeń kulturalnych i artystycznych tygodnia.
14:20
- 16:10Ród Gąsieniców: Poruseństwo w Chochołowie (2/6)
serial obyczajowy
Obraz tworzenia się społeczności Zakopanego i Podhala, widziany przez pryzmat przemian historycznych i społecznych w latach 1825- 1918.
- 17:25Wydarzenie aktualne
program informacyjny
17:50
Wstęp wolny!magazyn aktualności kulturalnych
Magazyn informacyjno-reportażowy relacjonujący najważniejsze wydarzenia kulturalne. Prowadzi Monika Richardson.
- 18:15Peter O'Toole - droga do mistrzostwa
film dokumentalny, Irlandia 2021
Opowieść o aktorze, który zainspirował wielu filmowców. Jego życie zostało ukazane przez pryzmat czterech zagadnień: pewności siebie, alkoholizmu, miłości i wiary w socjalizm.
20:00
Hala odlotówtalk-show
Nowa odsłona programu Katarzyny Janowskiej, poświęconego tematyce społeczno-kulturalnej i psychologicznej. Prowadząca rozmawia z gośćmi o nowych obyczajach i zachowaniach w przestrzeni publicznej.
21:00
Czwartkowy klub filmowy: Wstęp do filmu "Ostatni brzeg"magazyn filmowy
Łukasz Jasina rozmawia z krytykiem filmowym Łukaszem Adamskim o dziełach, które zapisały się w historii kinematografii.
21:05
Ostatni brzegdramat SF, USA 1959
Rok 1964. Ziemia po wojnie atomowej. Tylko w Australii żyją ludzie. Grupa śmiałków płynie do Kalifornii, skąd odebrano sygnał.
23:35
Panorama kina polskiego: Chrzcinykomedia obyczajowa, Polska 2022
Rodzinna uroczystość ma zjednoczyć bliskich. Okazuje się, że nie będzie to łatwe.
- 1:15Przez Atlantyk (7)
serial obyczajowy
Rok 1940. Norweska księżniczka Märtha (Sofia Helin) i jej dzieci znajdują schronienie w Białym Domu. Jej znajomość z prezydentem Rooseveltem (Kyle MacLachlan) przeradza się w uczucie.
2:20
Jazz.pl Polskie Radio: Jerzy Duduś Matuszkiewicz Recomposed. Henryk Miśkiewicz z zespołemkoncert
Henryk Miśkiewicz wziął na warsztat najbardziej znane kompozycje Jerzego 'Dudusia' Matuszkiewicza. Koncert upamiętnia wybitnego saksofonistę, kompozytora, autora muzyki filmowej i piosenek.
3:55
Hala odlotówtalk-show
Nowa odsłona programu Katarzyny Janowskiej, poświęconego tematyce społeczno-kulturalnej i psychologicznej. Prowadząca rozmawia z gośćmi o nowych obyczajach i zachowaniach w przestrzeni publicznej.
4:55
Teledyskimagazyn muzyczny
5:50
- LEGENDA:
- FILMY
- SERIALE
- ROZRYWKA
- SPORT
- DOKUMENT
- DLA DZIECI