Życie na gorąco: Monachium (5/9)

Życie na gorąco: Monachium (5/9)

serial sensacyjny Polska 1978   od 12 lat
Występują:Jerzy Molga, Jan Żardecki, Leszek Teleszyński, Ryszard Sobolewski
Reżyseria:Andrzej Konic
W skrócie:W Monachium ma się odbyć proces przeciwko byłemu esesmanowi, a obecnie znanemu architektowi Helmuthowi Jahnowi. Jest on oskarżony o wymordowanie w czasie wojny kilku tys. Polaków.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Współpracujący z paryskim pismem ekonomicznym redaktor Maj (Leszek Teleszyński) styka się w Wiedniu i Budapeszcie z działalnością tajnej organizacji przestępczej "W", założonej przez byłych zbrodniarzy hitlerowskich. Jej członkowie przemycają narkotyki, dokonują morderstw i sabotażu oraz poszukują broni masowej zagłady. Dziennikarz zdobywa coraz więcej informacji na ich temat. Akcja każdego odcinka serialu toczy się w innym mieście.

W tym odcinku

W Monachium ma się odbyć proces przeciwko byłemu esesmanowi, a obecnie znanemu architektowi Helmuthowi Jahnowi. Jest on oskarżony o wymordowanie w czasie wojny kilku tysięcy mieszkańców miasteczka we wschodniej Polsce. Jednym z dowodów jego winy są zdjęcia wykonane przez świadka zbrodni, Rolfa Emkego, który był wówczas kierowcą esesmana Rungego, szefa Jahna. Maj wyrusza na poszukiwania Emkego. Tymczasem szef organizacji 'W', doktor Gebhardt, podąża jego śladem.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także