Życie: Łowcy i ich ofiary (7)

(Life: Hunters and Hunted)

serial przyrodniczy Wielka Brytania 2009   b.o.
W skrócie:Walka o przetrwanie zmusiła zwierzęta do opracowania różnych technik polowania i najbardziej skutecznej obrony przed drapieżnikami.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dziesięcioodcinkowy serial przedstawia sto trzydzieści niezwykłych opowieści o dzikiej przyrodzie. Pokazuje oszałamiającą różnorodność życia, opowiada o wyrafinowanych taktykach przetrwania, jakie zostały wykształcone przez rośliny i zwierzęta. Odsłania również tajniki ewolucji. Nowoczesne techniki filmowe pozwoliły na uchwycenie zjawiskowo pięknych sekwencji m.in.: ptaków tańczących na powierzchni wody w niezwykłym godowym spektaklu i ryb przechytrzających drapieżniki dzięki płetwom, które pozwalają im na poderwanie się do lotu.

W tym odcinku

W środowisku naturalnym najwięcej emocji budzą fascynujące pojedynki pomiędzy łowcą a ofiarą. Walka o przetrwanie zmusiła zwierzęta do opracowania różnych technik polowania i obrony przed drapieżnikami. Autorzy prezentują kilka najciekawszych przykładów. Część zwierząt stosuje w ramach obrony atak, a inne próbują zamęczyć swojego przeciwnika niesamowitą wytrzymałością. Nagrodą dla zwycięzców jest posiłek lub szansa na przeżycie kolejnego dnia.