Zwyczajna dziewczyna

6.4/10 6.7/10

(Their Finest)

KOMEDIODRAMAT Wielka Brytania/Szwecja 2016   od 12 lat
Występują:Gemma Arterton, Sam Claflin, Bill Nighy, Jack Huston
Reżyseria:Lone Scherfig
W skrócie:Rok 1940. W Londynie trwają bombardowania. Pełna zapału scenarzystka Catrin Cole zdobywa wymarzoną posadę w dużej wytwórni filmowej. Próbuje odnaleźć się w zdominowanej przez mężczyzn branży.
W dniach II wojny światowej była sekretarka dostaje propozycję pisania scenariuszy do filmów propagandowych. Najpierw musi wywalczyć sobie pozycję w zdominowanym przez seksistów zespole.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 20 października
jutro
14:00 ale kino+ (z napisami)

Opis

Londyn, rok 1940. W mieście trwają bombardowania, tymczasem ambitna i pełna zapału do pracy początkująca scenarzystka Catrin Cole (Gemma Arterton) wreszcie zdobywa wymarzoną posadę. Ta młoda mężatka zostaje zatrudniona w dużej wytwórni filmowej, która przygotowuje właśnie ważną propagandową produkcję - podnoszącą na duchu opowieść o ewakuacji Dunkierki. Ku rozczarowaniu Catrin okazuje się, że ma ona tworzyć jedynie kobiece dialogi. Co gorsza, w przedsięwzięcie zaangażowanych jest wielu mężczyzn o zbyt dużym ego. Jeden z nich, atrakcyjny scenarzysta Tom Buckley (Sam Claflin), twierdzi, że żadna kobieta nie byłaby zdolna mu dorównać. W głównej roli wystąpiła kandydatka do BAFT-y, Gemma Arterton, której na ekranie towarzyszy m.in. nagrodzony Złotym Globem Bill Nighy. Film stanowi ekranizację powieści Lissy Evans pt. "Their Finest Hour and a Half".

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)