Zwierzogród

Zwierzogród

8.0/10

(Zootopia)

FILM ANIMOWANY USA 2016   od 7 lat
Reżyseria:Byron Howard, Rich Moore, Jared Bush
W skrócie:Królicza policjantka i rudy opryszek rozwiązują zagadkę kryminalną. Różnice charakterów utrudniają im zadanie.
Disney na tropie mechanizmów rządzących światem. Ambitna króliczka zostaje policjantką w zwierzęcej metropolii, by przypadkiem odkryć aferę korupcyjną i z pomocą lisa oszusta schwytać jej inicjatorów.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 23 października
pojutrze
18:45 Polsat Film
sobota, 24 października
za 3 dni
13:15 Polsat Film
poniedziałek, 26 października
za 5 dni
16:55 HBO 2 (z napisami)
piątek, 30 października
za 9 dni
13:40 HBO 2 (z napisami)

Opis

Do Zwierzogrodu - metropolii, w której mieszkają wyłącznie zwierzęta - przybywa ambitna Judy Hopps. Od małego marzy o zostaniu oficerem policji. Jest pierwszym roślinożercą w mieście zatrudnionym jako stróż prawa. Komendant Bogo oddelegowuje nową podwładną do sprawdzania parkometrów, ponieważ nie wierzy, że królik może wykonywać bardziej odpowiedzialne zadania. Już na początku służby Judy zostaje oszukana przez lisy, Nicka Bajera i Finnicka. Następnego dnia jest świadkiem kradzieży. Rusza w pościg za przestępcą, ale zamiast spodziewanej pochwały dostaje od Bogo reprymendę. Na komendzie zjawia się pani Wydralska, która pyta o postępy w sprawie zaginięcia męża. Kiedy okazuje się, że policja nie ma żadnych tropów, Hopps próbuje przekonać przełożonego, by powierzył jej to śledztwo. Komendant zgadza się i daje funkcjonariuszce 48 godzin. Jeśli nie znajdzie Wydralskiego, zrezygnuje z posady. W rozwiązaniu zagadki pomaga jej Nick, którego królik szantażem zmusza do współpracy. Początkowo przebiegły zwierzak próbuje zniechęcić tymczasową partnerkę, jednak z czasem sam angażuje się w tajemniczą sprawę.

Nagrody

Oscar - długometrażowy film animowany, Złoty Glob - film animowany

Twórcy (pokaż wszystkich)