Zupełnie Nowy Testament

7.1/10

(Le tout nouveau testament)

KOMEDIA Belgia/Francja/Luksemburg 2015   od 12 lat
Występują:Pili Groyne, Benoît Poelvoorde, Catherine Deneuve, François Damiens
Reżyseria:Jaco van Dormael
W skrócie:Bruksela. Jednym z mieszkańców miasta jest sam Bóg, który okazuje się domowym tyranem. Jego 10-letnia córka Ea wykrada z jego komputera hasła i tajemnice. Chce ich użyć, by zmienić świat na lepsze.
Jacob van Dormael gra wizerunkami Boga w różnych wyznaniach. Jego Bóg mieszka w Brukseli i za pośrednictwem komputera miesza w sprawach boskich i ludzkich.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 25 lutego
dziś
11:45 ale kino+
poniedziałek, 26 lutego
jutro
9:55 ale kino+

Opis

Bruksela. Jednym z mieszkańców metropolii jest sam Bóg (Benoît Poelvoorde), który w niczym nie przypomina religijnych ideałów. Spędza czas na bezmyślnym oglądaniu programów telewizyjnych, znęcaniu się nad żoną (Yolande Moreau) i 10-letnią córką Eą (Pili Groyne) oraz wymyślaniu coraz to nowych praw, utrudniających ludziom życie. Niebawem idealistka Ea ma dość domowego tyrana. Wykrada z komputera ojca wszystkie hasła i tajemnice. Zamierza ich użyć, aby zmienić świat na lepsze. Chce pójść w ślady Jezusa i stworzyć własny Nowy Testament. Jednym z jej pomocników zostaje bezdomny Victor (Marco Lorenzini). Komedia Jaco van Dormaela była nominowana m.in. do Złotego Globu w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)