Złoto Bałtyku (2)

Złoto Bałtyku (2)

serial dokumentalny Polska
W skrócie:Tomek przeczesuje plażę. Używa ultrafioletowych lamp. Krzysztof i jego ekipa przekopują ziemię. Szyper Benedykt rusza w morze z nadzieją znalezienia bursztynu. W pracowni Doroty dochodzi do wypadku.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kulisy pracy ludzi zajmujących się legalnymi pozyskiwaniami jantaru, a także rodzimej branży bursztynniczej. Twórcy opowiedzą o polskim skarbie narodowym, historii jego wydobycia, a także handlu. Blisko 70% wyrobów światowej biżuterii z tym kamieniem pochodzi właśnie z Pomorza. Uważany jest bowiem za najbardziej wartościowy. Osoby zajmujące się poszukiwaniami muszą brodzić w zimnej wodzie lub przemierzać błotniste łąki i pola. W grę wchodzą jednak duże pieniądze. Połów to pierwszy etap. Później następują obróbka i sprzedaż w formie wyrobu jubilerskiego, często poprzedzone trudnymi negocjacjami.

W tym odcinku

Nocą Tomek przeczesuje plażę. Używa ultrafioletowych lamp. Krzysztof i jego ekipa przekopują ziemię. Szyper Benedykt rusza w morze z nadzieją, że oprócz ryby znajdzie też bursztyn. Z kolei w pracowni Doroty dochodzi do pewnego wypadku.