Zjawa

Zjawa

(The Revenant)

DRAMAT BIOGRAFICZNY Hongkong/Kanada/USA/Tajwan 2015   od 16 lat
Występują:Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Domhnall Gleeson, Will Poulter
Reżyseria:Alejandro G. Inárritu
W skrócie:Rok 1822. Hugh (Leonardo DiCaprio) z synem i grupą myśliwych poluje na terenach dzisiejszej Dakoty Południowej. Gdy zostaje ranny na skutek ataku niedźwiedzia, towarzysze zostawiają go na pastwę losu.
Oscar dla Leonardo di Caprio oraz nagrody Akademii dla Alejandro Iñárritu i Emmanuela Lubezkiego za opowieść o pozostawionym zimą w dziczy człowieku, który wbrew okolicznościom przetrwał.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Stany Zjednoczone, rok 1822. Traper Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) poluje na terenach dzisiejszej Dakoty Południowej. Towarzyszą mu syn Hawk (Forrest Goodluck) i grupa myśliwych, zatrudnionych przez kompanię futrzarską. Podczas wyprawy Hugh zostaje poważnie ranny na skutek ataku niedźwiedzia grizzly. Mężczyzna jest umierający. Dowodzący grupą kapitan Henry (Domhnall Gleeson) podejmuje decyzję, że ktoś powinien pozostać z rannym Glassem, aby po śmierci godnie go pochować. Oprócz Hawka do opieki zgłaszają się młody Bridger (Will Poulter) i skuszony sowitą nagrodą, bezwzględny John Fitzgerald (Tom Hardy). Niebawem zdradzony przez Johna Hugh zostaje zupełnie sam w niedostępnym terenie. Aby przeżyć, musi zmierzyć się z morderczą zimą i poczuciem krzywdy po zdradzie ze strony przyjaciela. Dzięki niezwykłej sile woli Glass przemierza ponad 300 kilometrów, by wymierzyć sprawiedliwość wrogom. Wielokrotnie nagradzany film otrzymał m.in. dwanaście nominacji do Oscara. Został nagrodzony trzema złotymi statuetkami: za pierwszoplanową rolę Leonardo DiCaprio, zdjęcia i reżyserię.

Nagrody

Oscar - reżyseria, Oscar - aktor pierwszoplanowy, Oscar - zdjęcia, Złoty Glob

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)