Zbrodnie, które wstrząsnęły Anglią 7: Keith Blakelock (4)
(Crimes That Shook Britain 7: Keith Blakelock)
serial dokumentalny Wielka Brytania 2016
| W skrócie: | Widzowie poznają okoliczności śmierci policjanta podczas zamieszek w Londynie w latach 80. Protesty wywołała śmierć czarnoskórej kobiety. Zmarła wskutek niewydolności serca podczas rewizji w jej domu. |
|---|
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| piątek, 6 marca za 3 dni |
14:10 | CI Polsat |
Opis
Historie głośnych, często szokujących zbrodni, które wstrząsnęły brytyjską opinią publiczną. Autorzy programu próbują odtworzyć ostatnie chwile życia ofiar, okoliczności ich śmierci i kulisy poszukiwania sprawców. Widzowie zobaczą m.in. rekonstrukcje wydarzeń, wywiady i materiały archiwalne.
W tym odcinku
Widzowie poznają okoliczności śmierci policjanta podczas zamieszek w Londynie, w połowie lat 80. ubiegłego wieku. Protesty wywołała śmierć czarnoskórej kobiety, która zmarła na skutek niewydolności serca podczas policyjnej rewizji w jej domu. Keith Blakelock zginął podczas służby, zaatakowany przez uzbrojoną grupę protestujących. Pomimo trzech śledztw i zatrzymania w sumie ponad 350 osób nie udało się nikogo oskarżyć o tę zbrodnię.
Zobacz także
- Zbrodnie, które wstrząsnęły Anglią 7: Wypuszczony przez pomyłkę (1) - serial dokumentalny - środa, 4 marca 14:10
- Zbrodnie, które wstrząsnęły Anglią 7: Joanne Dennehy (3) - serial dokumentalny - czwartek, 5 marca 14:10
- Zbrodnie, które wstrząsnęły Anglią 7: Peter Tobin (5) - serial dokumentalny - poniedziałek, 9 marca 14:10
- Zbrodnie, które wstrząsnęły Anglią 7: John Sweeney (6) - serial dokumentalny - wtorek, 10 marca 14:10
