Zbrodnia ojca Amaro

6.7/10 6.7/10

(El Crimen del padre Amaro)

DRAMAT OBYCZAJOWY Francja/Argentyna/Meksyk/Hiszpania 2002   od 16 lat
Występują:Gael García Bernal, Ana Claudia Talancón, Sancho Gracia, Angélica Aragón
Reżyseria:Carlos Carrera
W skrócie:Ksiądz Amaro odkrywa, że jego proboszcz pomaga handlarzom narkotyków. Wkrótce sam łamie prawo kościelne, wdając się w romans z nastolatką.
Wysnute z kontrowersyjnej powieści sprzed stu z górą lat: wysłany na prowincję młody ksiądz jest świadkiem łamania praw boskich i kościelnych przez współpracującego z handlarzami narkotykowymi proboszcza, sam też nie potrafi dochować ślubu czystości. Plus Gael Garcia Bernal a wśród licznych nagród nominacja do Oscara dla filmu nieangojęzycznego.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Amaro (Gael García Bernal) jest młodym księdzem, cenionym przez przełożonych. Zostaje wysłany do niewielkiej meksykańskiej parafii Los Reyes, gdzie ma pracować z miejscowym proboszczem, ojcem Benito Díazem (Sancho Gracia). Wkrótce Amaro odkrywa, że proboszcz pomaga szefowi gangu narkotykowego w praniu brudnych pieniędzy, otrzymując w zamian pokaźne sumy. Amaro jest zszokowany jego postawą. Jednak wkrótce i on łamie prawo kościelne, wdając się w namiętny romans z urodziwą nastolatką, Amelią (Ana Claudia Talancón). Uwspółcześniona adaptacja XIX-wiecznej powieści, której autorem jest portugalski pisarz José Maria Eça de Queirós. Kontrowersyjny obraz Carlosa Carrery wywołał protesty środowisk katolickich w Meksyku. Otrzymał wiele cennych wyróżnień, m.in. nominację do Oscara i Złotego Globu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)