Zawodowcy

Zawodowcy

(The Proffesionals)

WESTERN USA 1966   od 12 lat
Występują:Burt Lancaster, Lee Marvin, Claudia Cardinale, Robert Ryan
Reżyseria:Richard Brooks
W skrócie:Dziki Zachód. Wynajęci rewolwerowcy mają odnaleźć żonę bogacza, uprowadzoną przez meksykańskich rewolucjonistów.
Okruch westernowej klasyki a zarazem pochwała zimnego profesjonalizmu: bogaty ranczer wynajmuje trzech najemników do odszukania swojej żony. Plus parada gwiazd.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Komendant meksykańskich rewolucjonistów Jesus Raza (Jack Palance) uprowadza Marię (Claudia Cardinale), żonę teksańskiego milionera J.W. Granta (Ralph Bellamy). Mężczyzna postanawia wynająć rewolwerowców, którzy w zamian za sowite wynagrodzenie zgodzą się odbić kobietę z rąk porywaczy. Jednak czasy kowbojów i rewolwerowców powoli odchodzą do przeszłości, a Dziki Zachód coraz bardziej się cywilizuje. Grantowi udaje się mimo wszystko znaleźć czterech śmiałków gotowych podjąć się niebezpiecznej misji. Są to: czarnoskóry tropiciel śladów Jake Sharp (Woody Strode), specjalizujący się w materiałach wybuchowych Bill Dolworth (Burt Lancaster), znawca koni Hans Ehrengard (Robert Ryan) oraz mistrz strategii Henry Fardan (Lee Marvin). Szybko okazuje się, że ich zadanie jest znacznie trudniejsze, niż sądzili. Starzejący się kowboje zamierzają jednak, wypełnić misję zgodnie z kodeksem honorowym, przeczuwając przy tym, że jest to ich ostatnia przygoda na Dzikim Zachodzie. W 1967 roku film otrzymał trzy nominacje do Oskara: za reżyserię i scenariusz adaptowany dla Richarda Brooksa oraz za zdjęcia, których autorem był Conrad Hill.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)