Zaraz wracam (24/45)
Występują: | Mariusz Kiljan, Barbara Kurdej-Szatan, Violetta Arlak, Katarzyna Zielińska |
---|---|
Reżyseria: | Makary Janowski |
W skrócie: | Mieszkańcy są podzieleni w kwestii odzyskania praw miejskich, co dodatkowo osłabia pozycję wójta. Chaos finansowy, śmierć skarbnika i niepowodzenie sprzedaży działek komplikują sytuację. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
środa, 15 października za 13 dni |
20:30 | TVP 1 (z napisami) |
Opis
We wsi Polskie Pole życie na pozór płynie spokojnie, jednak w urzędzie gminy roi się od intryg, osobistych dramatów i zabawnych wydarzeń. Pracownicy, z wójtem Eligiuszem Czaplą (Mariusz Kiljan) na czele, zmagają się nie tylko z problemami mieszkańców, ale i własnymi, trudnymi wyborami życiowymi. Włodarz gminy stara się zdobyć prawa miejskie dla Polskiego Pola. Pomimo kłopotów zdrowotnych i nieuczciwej rywalizacji politycznej, konsekwentnie dąży do rozwoju swojej małej ojczyzny. Otoczył się zaufanymi ludźmi, którzy, podobnie jak on, z zaangażowaniem działają dla dobra Polskiego Pola i jego mieszkańców.
W tym odcinku
Według sondażu lokalnego radia mieszkańcy Polskiego Pola są głęboko podzieleni w kwestii odzyskania praw miejskich, stanowiącej kluczowy element programu wyborczego wójta. Jego pozycja jest dodatkowo osłabiona przez problemy finansowe gminy. Podczas spotkań dotyczących remontu domu kultury regularnie pojawia się temat niezapłaconych faktur. Sytuację polityczną dodatkowo komplikuje niespodziewana śmierć byłego skarbnika, co wzbudza podejrzenia opozycji wobec Filara. Sałaciński wykorzystuje chaos finansowy w wywiadzie dla Eterii, przedstawiając sprawę niezapłaconych faktur w niekorzystnym świetle dla rządzących. Nadzieje na poprawę sytuacji finansowej zostają rozwiane, gdy próba sprzedaży gminnych działek kończy się niepowodzeniem. Przyczyną jest niespodziewane odkrycie na jednej z parceli, co sprowadza na urząd problemy.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Mariusz Kiljan
jako wójt Eligiusz Czapla -
Barbara Kurdej-Szatan
jako Ewa -
Violetta Arlak
jako Grażynka -
Katarzyna Zielińska
jako Renata -
Marcin Kwaśny
jako Józef Sałaciński -
Sylwia Juszczak-Krawczyk
jako radna Wiktoria Miernik -
Dominika Lignicka
jako Maria -
Mikołaj Krawczyk
jako Jan Filar -
Dawid Dziarkowski
jako Michał -
Paweł Koślik
jako Faza -
Wiktor Loga
jako Walczak -
Pola Gonciarz
-
Konrad Jałowiec
jako strażak Robert -
Agata Załęcka
jako Monika
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Makary Janowski reżyseria
Zobacz także
- Zaraz wracam (18) - serial obyczajowy - dziś, 2 października 20:30 i 3 późniejsze emisje
- Zaraz wracam (14) - serial obyczajowy - noc czw./pt., 2 na 3 października 4:50
- Zaraz wracam (15) - serial obyczajowy - piątek, 3 października 9:25 i 1 późniejsza emisja
- Zaraz wracam (19) - serial obyczajowy - piątek, 3 października 20:30 i 3 późniejsze emisje
- Zaraz wracam (16) - serial obyczajowy - wtorek, 7 października 9:25 i 1 późniejsza emisja
- Zaraz wracam (20) - serial obyczajowy - wtorek, 7 października 20:30 i 3 późniejsze emisje
- Zaraz wracam (17) - serial obyczajowy - środa, 8 października 9:20 i 1 późniejsza emisja
- Zaraz wracam (21) - serial obyczajowy - środa, 8 października 20:30 i 3 późniejsze emisje
- Zaraz wracam (22/45) - serial obyczajowy - piątek, 10 października 20:30 i 1 późniejsza emisja
- Zaraz wracam (23/45) - serial obyczajowy - wtorek, 14 października 20:30 i 1 późniejsza emisja