Zapytaj lekarza (10/12)

(Ask the Doctor)

serial dokumentalny Australia 2017   od 12 lat
W skrócie:Lekarze zdradzą różnice między przeziębieniem i grypą. Głównym czynnikiem rozróżniającym jest zagrożenie związane z powikłaniami. Specjaliści doradzą, jak chronić się przed chorobami.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Każdy człowiek ma tylko jedno ciało i musi umieć odpowiednio się nim zaopiekować. Co prawda medycyna poczyniła ostatnio ogromne postępy, jednak dalej istnieją choroby, na które nie wynaleziono jeszcze lekarstwa. W programie troje lekarzy, Renee, Shalin i Sandro, podpowiadają, w jaki sposób dbać o swoje zdrowie, by jak najdłużej cieszyć się dobrą kondycją i doczekać sędziwego wieku.

W tym odcinku

W kolejnym odcinku programu lekarze wyjaśnią, na czym polegają różnice między przeziębieniem i grypą. Głównym czynnikiem rozróżniającym jest zagrożenie związane z powikłaniami. O ile bowiem przeziębienie nie jest niebezpieczne dla zdrowia, o tyle wirus grypy zbiera corocznie żniwo w postaci wielu ofiar śmiertelnych - zwłaszcza dzieci, osób starszych i osłabionych. Lekarze doradzą, jak chronić się przed tymi chorobami, i jak sobie z nimi radzić. Ocenią skuteczność domowych sposobów oraz powiedzą o pracach nad uniwersalną szczepionką przeciwko wszystkim odmianom wirusa grypy.