Zaplątani

7.6/10 7.7/10

(Tangled)

FILM ANIMOWANY USA 2010   b.o.
Reżyseria:Nathan Greno, Byron Howard
W skrócie:Disneyowska opowieść wg baśni braci Grimm. Złodziejaszek Flynn chroni się przed zbójami w wieży. Spotyka uwięzioną tam piękną Roszpunkę.
Baśń o Disnejowskiej złotowłosej, ale inaczej. Czekająca w wieży na swego księcia Roszpunka spotyka drobnego złodziejaszka, który otwiera przed nią świat. Brawurowe.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 12 października
za 11 dni
7:55 HBO 3 (z napisami)

Opis

Flynn Rider jest poszukiwanym złodziejem i awanturnikiem. Pewnego dnia dostaje się do tajemniczej wieży, w której chce się ukryć. Okazuje się jednak, że budynek ma lokatorkę - piękną księżniczkę Roszpunkę, słynącą z tego, że jej niezwykle długie włosy posiadają magiczną moc. Flynn staje się więźniem dziewczyny, która zawiera z nim układ. Chce, by wyprowadził ją z wieży i pokazał jej prawdziwy świat. Oboje ruszają w pełną przygód wędrówkę, podczas której towarzyszą im wierni przyjaciele Roszpunki - koń Maksimus i kameleon Pascal. Nawiązująca do klasycznych disneyowskich filmów animacja otrzymała dwie nominacje do Złotego Globu oraz jedną do Oscara. Scenariusz powstał na podstawie baśni "Roszpunka" braci Grimm.

Twórcy (pokaż wszystkich)