Zakochaj się w Polsce: Żoliborz (45)

Zakochaj się w Polsce: Żoliborz (45)

magazyn Polska 2017   od 7 lat
W skrócie:Tomasz Bednarek odwiedza jedną z najpiękniejszych z dzielnic Warszawy - Żoliborz, który oddaje klimat przedwojennej stolicy. Jego nazwa pochodzi z języka francuskiego od słów joli bord - piękny brzeg.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Tomasz Bednarek odwiedza jedną z najpiękniejszych warszawskich dzielnic: zielony i modernistyczny Żoliborz, który najlepiej oddaje klimat przedwojennej stolicy. Jego nazwa pochodzi z języka francuskiego od słów joli bord - piękny brzeg. Dzielnica, zbudowana w większości w dwudziestoleciu międzywojennym, zasłynęła ze śmiałych eksperymentów architektonicznych. Warto odwiedzić Kościół św. Stanisława Kostki, z którym był związany bł. ks. Jerzy Popiełuszko, Centrum Olimpijskie i Park Kępa Potocka. Ważnym miejscem na Żoliborzu jest dawna twierdza, Cytadela, w której mieści się Muzeum Katyńskie.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także