x
Zakochaj się w Polsce: Włocławek (171)

Zakochaj się w Polsce: Włocławek (171)

magazyn Polska 2020   od 7 lat
W skrócie:Włocławek jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Gall Anonim wspomina je jako wspaniały gród monarchii Bolesława Chrobrego. Włocławek słynie z fajansu, którego produkcja rozpoczęła się w 1873 r.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Włocławek jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Gall Anonim wspomina je jako wspaniały gród monarchii Bolesława Chrobrego. Włocławek słynie z fajansu, którego produkcja rozpoczęła się w 1873 roku. Wtedy to uruchomiono jedną z trzech fabryk tego typu. Charakterystyczne zdobienia ceramiki są rozpoznawalne nie tylko w kraju, ale i za granicą. Z licznych zabytków warto wymienić Czarny Spichrz - drewniany budynek z przełomu XVIII i XIX wieku, powstały w stylu eklektycznym Pałac Mühsama z końca XIX wieku, Pałac Biskupi oraz gotycką Bazylikę katedralną.