x
Zakochaj się w Polsce: Szczecin (190)

Zakochaj się w Polsce: Szczecin (190)

magazyn Polska 2020   od 7 lat
W skrócie:Twórcy pokazują w Szczecinie wyjątkowe kino i niezwykłe zabytki techniki. Widzowie mają szansę zobaczyć polodowcowe jezioro Dąbie. Z centrum miasta można dojechać do niego w kilkanaście minut.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Kontynuacja podróży po Szczecinie. Twórcy pokazują najstarsze kino świata i jezioro w kolorze szmaragdu, a także niezwykłe zabytki techniki. Kolejnym zbiornikiem wodnym, który widzowie mają szansę zobaczyć jest polodowcowe jezioro Dąbie - jedno z największych w Polsce. Z centrum miasta można dojechać do niego w kilkanaście minut. Kiedyś należało ono do zatoki Morza Bałtyckiego, a dziś łączy się z Zalewem Szczecińskim poprzez koryto Odry - Domiążę. W okresie letnim po Dąbiu pływa mnóstwo małych, rekreacyjnych łódek.

Zobacz także