Zakochaj się w Polsce: Świebodzin (166)

Zakochaj się w Polsce: Świebodzin (166)

magazyn Polska 2019   od 7 lat
W skrócie:Historyczne centrum Świebodzina od czasów średniowiecznych niemal w całości przetrwało do dzisiaj. Ratusz królujący na Rynku Starego Miasta pochodzi z XIV w. Zachowały się w nim beczkowe sklepienia.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Historyczne centrum Świebodzina od czasów średniowiecznych niemal w całości przetrwało do dzisiaj. Ratusz królujący na Rynku Starego Miasta pochodzi z XIV wieku. Zachowały się w nim charakterystyczne beczkowe sklepienia z kamienia polnego. W Świebodzinie przez jakiś czas mieszkał Czesław Niemen, który po wyprowadzce ze Starych Wasiliszek przyjechał wraz z rodziną do Polski. Jego postać upamiętnia ławeczka, a lokalne stowarzyszenie dba o pamięć o wybitnym artyście. Najsłynniejszym obiektem miasta jest wzniesiona w 2001 roku monumentalna figura Chrystusa Króla Wszechświata. Na pasjonatów architektury militarnej czeka Międzyrzecki Rejon Umocniony MRU. Duzi i mali mogą odwiedzać posiadłość pana Jerzego Jóźwiaka, który w swoim ogrodzie skonstruował miniaturową kolejkę z pełną infrastrukturą.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także