x
Zakochaj się w Polsce: Słupsk (193)

Zakochaj się w Polsce: Słupsk (193)

magazyn Polska 2020   od 7 lat
W skrócie:Słupsk był siedzibą książąt pomorskich. Można tu obejrzeć basztę czarownic oraz kolekcję dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza. Najstarsze ślady osadnictwa w tym rejonie pochodzą z epoki brązu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Wizyta w Słupsku. Miasto było niegdyś siedzibą książąt pomorskich. Można tu obejrzeć intrygująca basztę czarownic oraz największą na świecie kolekcję dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza. Najstarsze ślady osadnictwa w tym rejonie pochodzą z epoki brązu. Pierwsza wzmianka źródłowa wymieniająca Słupsk jako miasto datowana jest na 1269 rok.