Zakochaj się w Polsce: Przełom Dunajca (54)

Zakochaj się w Polsce: Przełom Dunajca (54)

magazyn Polska 2017   od 7 lat
W skrócie:Tomasz Bednarek odwiedzi jedno z tych miejsc, gdzie czuć potęgę natury. Podczas spływu przełomem Dunajca można doświadczyć niesamowitych wrażeń. Warto wybrać się w tę niezwykłą podróż.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Tomasz Bednarek odwiedzi jedno z tych miejsc, gdzie szczególnie silnie czuć potęgę natury i moc żywiołów. Podczas spływu przełomem Dunajca można doświadczyć niesamowitych wrażeń. Warto skorzystać z tej atrakcji turystycznej, a przy okazji poznać malowniczy region, w większości leżący na terenie najstarszego w Polsce Pienińskiego Parku Narodowego. Przez wieki spływ przełomem Dunajca miał przede wszystkim znaczenie gospodarcze. To właśnie w tej okolicy zwiezione z Tatr i Gorców drewno spławiano Dunajcem, a potem Wisłą aż do Gdańska. Zwieńczeniem wyprawy jest odwiedzenie urokliwych miasteczek tego regionu - Szczawnicy i Krościenka oraz zamku w Niedzicy.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także