x
Zakochaj się w Polsce: Piotrków Trybunalski (57)

Zakochaj się w Polsce: Piotrków Trybunalski (57)

magazyn Polska 2017   od 7 lat
W skrócie:Celem kolejnej podróży Tomasza Bednarka jest Piotrków Trybunalski - miasto wielu kultur. Położenie w centrum kraju sprawiało, że miasto miało znaczenie zarówno komunikacyjne, jak i strategiczne.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Celem kolejnej podróży Tomasza Bednarka jest Piotrków Trybunalski - miasto wielu kultur, uwielbiane przez filmowców, kolebka polskiego parlamentaryzmu. Położenie w centrum kraju sprawiało, że miasto miało znaczenie zarówno komunikacyjne, jak i strategiczne. W 1493 roku powstał tam dwuizbowy parlament, składający się z Senatu oraz Izby Poselskiej. W mieście można zwiedzić m.in. XVI-wieczny zamek królewski zbudowany na polecenie Zygmunta I Starego, kościół św. Jakuba Apostoła oraz sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej. Powstał tu również szlak turystyczny pod nazwą "Piotrków Filmowy".

Zobacz także