x
Zakochaj się w Polsce: Opactwo Cystersów w Lądzie (230)

Zakochaj się w Polsce: Opactwo Cystersów w Lądzie (230)

magazyn Polska 2021   od 7 lat
W skrócie:Historia zabytkowego pocysterskiego zespołu klasztornego w Lądzie sięga XIII wieku. Zbudowano go na planie czworoboku z przyległymi krużgankami. Kompleks łączy prostotę z ozdobnym barokiem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 9 czerwca
za 5 dni
6:15 TVP Rozrywka (z napisami)

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Historia zabytkowego pocysterskiego zespołu klasztornego w Lądzie sięga XIII wieku. Jest on położony w miejscu nizinnym, zasobnym w wodę i z dala od ludzkich osiedli. Zbudowano go na planie czworoboku z przyległymi krużgankami. Na początku był prosty i surowy. Dziś kompleks zniewala swoją tajemniczością oraz prostotą połączoną z ozdobnym barokiem. To miejsce kontrastów, które przyciąga i intryguje.